iwetax

Kdy na účet chodí rodičovský příspěvek?

Dobrý den, mám první měsíc brát rodičovský příspěvek , na účtu ale stále nic nemam. Předtím jsem brala mateřskou vždy 5.dne v měsíci. Takže poslední peníze jsem brala 5.12, od té doby nic. Papíry mám v pořádku , zažádala jsem a bylo to schválený.

Nejlepší odpověď
kenyrts

musíte se ozvat sama,oni by se ozvali jedině,kdyby jste dlužila vy.

Další odpovědi
panenka

na účet to opravdu chodí a bývá vždy5–7 den v měsíci.záleží taky na tom kdy který datum jste byla vyřídit si ty papíry.pokud jste to stihla do 15 prosince pak vám to mělo přijít před vánoci pokud jste to vyřizovala po 20 pak vám to mělo přijít začátkem ledna.každopádně se obratte na váš úřad a zeptejte se co se děje že vám to nepřišlo.

anetadela1

No jo, je to divný. Mě to chodí na účet do 10. dne v měsíci. Radši si tam skočte.

bond73

Rozumim tomu tak,ze jste pobirala penezitou pomoc v materstvi, od sveho zamestnavatele ci od OSSZ,jez jste vycerpla ke dni 05.12.09.Pote jste si,zazadala, o rodicovsky prispevek u uradu socialni podpory,odkud pobirate soucasne ,pridavek na ditek,socialni priplatek/pokud na nej mate narok/ a take prispevek na bydleni.Rodicovsky prispek a samozrejme vsechny tyto davky,ktere jsem vam vypsal, jsou zadateli odesilany na ucet vetsinou az, po 20-tem dni v mesici,domnivam se,ze by jste kazdym dnem mela mit penize na ucte,ale i tak ,bych vam doporucil,aby jste navstivila tento urad,zda nedoslo k chybe udaneho cisla uctu a penize nebyly odeslany, Buch vi kam,je to u tohoto uradu celkem caste.Preji dobre porizeni a nenechte se odbit ,maji to ve zvyku.

eva

Tak to vám závidím,že vám předtím chodily peníze tak brzo.Nám chodí mateřská až po 20 a stalo se že přišla i 28.To si pak člověk připadá jak chudák,když se denně ptá na poště jestli už přišly šeky ☹ .

Lingua

Obratte se na sociální odbor, tam kde jste si o něj zažádala,anebo na stránkách www.mpsv.cz. Tam najdete veškeré údaje. Sociální dávky, chodí v druhé polovině následujícího měsíce, může být odchylka dle regionu.