Přítel bere dětem peníze z kasičky

Zjistila jsem, že můj přítel (otec dětí), který si sám vydělává, bere dětem z kasičky peníze. Pomálu to vydím na rozchod. Dcera dostala od tety 200kč a chtěla si za to něco koupit až pojedeme třeba do ZOO a teď zjistila, že nemá nic. Co by jste dělali vy? Partner už to udělal víckrát. Přece nebudu učit děti aby si peníze schovávali do ponožky a tu ponožku někam zahrabali, aby to tatínek nenašel. Co by jste dělali na mém místě?

Nejlepší odpověď
iceT

Zřejmě mu jeho vlastní výdělek nestačí.
Zeptala bych se,proč to dělá a z jakého důvodu mu peníze chybí.
Chtěla bych ztracené peníze zpátky.
V případě další ztráty razantnější řešení.

Další odpovědi
Drap

Takovýho tatínka bych já osobně asi vyhodil.Jak si potom děti vštípí , že krást se nemá ??

kropitko

  1. bych se přesvědčila, že peníze bere skutečně on.
  2. pokud by to tak bylo, tak pak bych to teprve řešila.
  3. třeba to vzal kamarád, nebo kamarádka dcery.

No a pro ostatní, pokud je tohle důvod k rozchodu a vyhození partnera z domu, tak už se nedivím, že máme takovou rozvodovost,,,:-(

Neříkám neřešit to, ale takhle razantně??

kapka

Možnosti:

  1. Peníze ve skutečnosti nevzal manžel, ale někdo jiný
  2. Vzal je manžel. Pídila bych se po tom, proč je vzal. Pokud bych zjistila hazard, hraní automatů, chlast, drogy apod., byl by to důvod k rozchodu nebo jeho léčení.
  3. Vzal je manžel, protože vyjímečně nevyšel s penězi. Někdo mu třeba i dluží a bojí se Vám to říct. Pro chlapa je dost těžký přiznat, že nevydělá dost na potřeby rodiny a pak i třeba vezme tajně peníze, než by si o ně „potupně“ říkal. nebo, že mu někdo dlouho dluží a on si s tím neví rady. Nechce se před Vámi shodit, tak vymyslí jinou pitomost, jak to utajit. Oni jsou chlapi v tomhle někdy naivní jak malé děti, myslí si, že ženská na to nepřijde. Možná chtěl peníze i nepozorovaně vrátit.

Jsou to jen dohady, vy víte nejlíp, jak to u Vás chodí. Možná to není jediný problém, který s přítelem máte. Většinou to tak bývá. Jinak by mi reakce, že se chcete rozejít, přišla hodně unáhlená. A vůbec ne výchovná. Dceři se to dá vysvětlit i jinak. „Tatínek si peníze jen půjčil a zapomněl nám to říct. Penízky ti vrátí“ nebo tak něco. I dospělí chybují.

Georgo2010

Zapeklitá otázka, jednoduchá odpověď 🙂
Nejprve bych se domluvila s dětmi, že si budou střádat peníze jinam (např. k Vám do „rezervní“ peněženky, nebo ještě lépe založit jim bezplatný bankovní účet). Příteli bych napsal výhružný vzkaz (aby se chytl za nos) a s nějakou malou bankovkou zagumkoval do kasičky. Při osobní diskuzi se ho zeptat, proč bere dětem peníze (že by si tím něco dokazoval?), a třeba se nezkusí zeptat přímo Vás? Jeho argumenty a řeč těla rozhodnou o vinně či nevinně – pokud Vám to dostatečně nevysvětlí, určitě bych se s ním rozešel. Kdo ví, jak by se to mohlo vystupňovat v případném manželství. Vždyť rodiče jdou dětem příkladem!
Dcerce bych určitě ztrátu vynahradil společnou vánoční procházkou do ZOO (klidně si udělat výlet jen ve dvou, podívat se po obchodech). Alespoň příjdete na chvíli na jiné myšlenky. Držím palce, ať Vám to dobře dopadne.

hanulka11

Mě by jen zajímalo jak víte ,že to bere dcerce tatínek ? Přistihla jste ho?
Nechci být nějaká soudkyně …ani si to nesmím dovolit ,ale co když to dcerka na něj svádí a peníze utrácí ? To vás nenapadlo???Já bych si s nimi všemi večer sedla a narovinu to probrala z očí do očí ,jste přeci rodina a mělo by být mezi vámi jednou pro vždy jasno a nějaké dohady …to bych k tomu nebyla přístupná.
Přeji vám ať to vyřešíte.

tom004

Pěkně smutná záležitost.Jestli dokáže vzít peníze dětem,tak bych se takového „člověka“ zbavil.Také těžké rozhodnutí,ale už bych mu nemohl věřit.

sdesigner

Zapeklita situace. No pokud to pravda neni o rozchodu bych na miste vaseho pritele uvazoval ja. Ale pokud ano.rozhodne bych to resil. muze jit o nejaky problem ktery si vyzaduje lecbu a dva lidi ktery se maji radi.si maji pomahat. No pokud nemate dukaz zamyslel.bych se na zdravem postoji k vasemu priteli protoze by mne jako posledni napadlo ze to mohl.byt partner. Sam z vlastni skusenosti vim co.dokaze napriklad hystericka zenska. vymyslet si tolik veci jenom aby ona byla litovana. nechci tim o vas nic rict. no takove veci se bez detailu resit nedaji. Sednete si cela rodina a razantne si o tom promluvte. pochybyt mohou take deti krere se pod tlakem priznaji. Z rozxhodem a obvinovanim opatrne. je to otec vasich deti a pokud s nim.mate dite mnela by tam byt i laska.

anonym

1.zeptej se ho pred detma proc to dela
2.ultimatum aby to nedelal nebo bude rozchod
3.docasne bydlet od manzela aby si uvedomil co dela a zjistil ze vas potrebuje.