Avatar uživatele
Mike78

Rodičovský příspěvek

Zdravím vás,
potřebuji radu.

Ted jsem vyřizoval za manželku rodičovský, příspěvek a mam v tom trochu nejasnosti.

Manželka měla zaměstnání,kde dostávala k výplatě 11 000,– hrubého ostatní dostávala na ruku.

Teď se vyřizoval rodičovský příspěvek a my zvolili 30měśiců, první dávka přijde v lednu 2013 a poslední v září 2015.

Nejdříve mě paní úřednice tvrdila, že manželka bude dostávat 7333,– po dobu zvolených 30.měśiců.

Vzhledem k jejím příjmům mne zároveň upozornila, že možná pokud by to neprošlo, bych musel dokládat příjmy já (potvrzení o denním vyměřovacím základu ovlivňující výši rodičovského příspěvku), který by to nějak dorovnal. Sice jsem tomu vůbec nerozuměl, ale paní mě potvrdila, že o nic nejde jen doložím lejstro a částka bude stejná, pak v jsem pochopitelně neviděl žádný problém.
Ovšem druhý den mi paní volá a tvrdí mě, že na těch 30. měsíců to bude dělat nepamatuji si přesně cca. 6600,– což je celkem velký skok. A mě by zajímalo proč to tak je?
nějaké informace jsem postřehl a to že rodičovský příspěvek bude rozpočítán z celkové částky 220.000 Kč podle délky zvolené varianty.

My jsem zvolili délku 30.měícu tedy pokud se nepletu 220 000kč : 30měs. a to je 7333kč

Vyznáte se v tomto někdo?

Máte nějakou informaci, či radu?

Moc děkuji Michal

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? anonym před 4190 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
pusinka50

Pro výši rodičovského příspěvku od r. 2012 je vždy určující vyšší průměrný hrubý měsíční příjem jednoho z rodičů (pokud matka vydělává 15 tisíc a otec 20 tisíc, rodičovská se odvíjí od příjmu manžela).

Pokud do kalkulačky zadáte jednou příjem například 20 tisíc a podruhé 50 tisíc, nebuďte překvapení, že se výpočet nezmění. Rodičovská má svůj maximální strop na hrubém měsíčním příjmu 16 429 korun. Pokud berete více, dostáváte stále stejně.

Tato kalkulačka – viz link – to počítá tak, jak říkáte, takže buďte nekompromisní a žádejte vysvětlení, paní nemusí být dobře informovaná, odborníci ve svém řemesle v naší republice už nějak vyhynuli.

http://www.pe­nize.cz/rodicov­sky-prispevek/223792-kalkulacka-rodicovskeho-prispevku-zmeny-od-roku-2012

0 Nominace Nahlásit

Otázka nemá žádné další odpovědi.



Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek