Rodičovský příspěvek

Poradíte mi někdo?Bývalí partner se po dvou letech života dcery uráčil zapsat do rodného listu dítěte,tím mi ale pěkně zkomplikoval život.Na úřadu mi dali formuláře na doložení jeho příjmů a já zjistila že nikde nemá prokazatelné příjmy a pracuje tzv.na černo,není veden ani na ÚP.Do doby nežli doložím tyto příjmy mi zadržují Rod.příspěvek­.I přesto že spolu nežijeme.Prosím vás o radu jak bych teď měla postupovat?Dě­kuji moc.

Nejlepší odpověď
kropitko

Ať vám napíše čestné prohlášení, že nikde nepracuje a že ani nepobírá dávky od Úřadu práce.
Musím se přiznat, že tohle slyším poprvé. Já jsem při žádosti o rodičovský příspěvek nemusela dokládat ani příjmy partnera s kterým jsem žila. Příjmy partnera jsou rozhodující při nároku na přídavky na dítě. Pokud spolu ale ani nežijete, tak příjmy otce dítěte neuvádíte. Pouze uvádíte výživné, které vám otec dítěte platí.
Doplňuji:
Tak jsem ještě koukla na net a skutečně se nikde nepíše, že by nárok na rodičovský příspěvek byl vázán příjmem druhého z rodičů. Vůbec nechápu, proč to po vás chtějí. Hlavně jak už jsem psala, tak když spolu nežijete, tak jeho příjem ani nemusíte dokládat.

Další odpovědi
Sea

řešila jsem podobný problém, ale týkalo se to těch přídavků. Rodičovský příspěvek není na ničem závislý, tím spíš ne na nějakých příjmech. Je to pevně stanovená částka odvíjející se od doby rodičovské dovolené. Pokud ale myslíte ty přídavky na dítě, tak vám přítel musí podat čestné prohlášení, že nikde nepracuje a nevykazuje příjmy. Ten můj bývalý i toto odmítl udělat a jsem bez přídavků po celou dobu. Pak už by to měl řešit soud…a to je tak táhlé, že se mi do toho nechce.