Rokio

Kdo to jsou mileniálové?

Které jsou společné znaky pro tuto skupinu lidí?

Nejlepší odpověď
Drap

Mileniálové neboli generace Y neboli po našem Havlovy děti je označení pro lidi narozené od roku 1986 (někdy se udává i dřívější rok) až do roku 2004. Jsou to děti tzv. baby boom generace X. Mohli bychom je také označit jako ty, kteří od svého dětství používají informační komunikační technologie.

Zdroj: net

Další odpovědi
annas

„Mileniálové = je označení generace lidí, kteří dosáhli dospělosti na přelomu 21.století. Anglicky "millenials“. Přesný rok začátku generace mileniálů definuje každý jinak, někdo tvrdí, že generace mileniálů začíná od roku 1978, jiní se přiklání k pozdějším ročníkům. Pokud se vezmou v potaz odhady všech odborníků, dostaneme rozmezí, že jsou za generaci mileniálů považováni lidé narození mezi roky 1978–1999. To ovšem není důležité, důležitý je význam.

Generace mileniálů vyrostla v obklopení moderních technologií a mohla sledovat jejich rozvoj. Tato generace je mnohem tolerantnější k rozdílům, nebojí se následovat svoje sny a mívá mnohem větší ambice než předchozí generace.

Typický je pro ně větší optimismus a komunikace s lidmi z ostatních koutů světa přes sociální sítě. Mileniálové jsou poslední lidé, kteří se narodili ve 20. století.

Zdroj: https://it-slovnik.cz/po­jem/milenial/?ut­m_source=cp&ut­m_medium=link&ut­m_campaign=cp

„Mileniálové jsou nyní v produktivním věku a stále ze všech stran slýcháme, jací že to jsou zaměstnanci. Někteří na nezávislé mileniály pějí ódy, jiní je nemůžou ani vystát. Že jde o generaci „elektronických dítek“, která se narodila v letech 1983–1997 víme, také víme, že tato generace významně nabourala zaběhnuté pracovní procesy a zvyky. Jak bylo řečeno, mileniálové však vzbuzují u řady zaměstnavatelů poněkud negativní konotace. Jsou to přece oni, kteří chtějí pracovat z domova, cestovat a neradi se vážou.“

https://firmy­.monster.cz/hr/hr-best-practices/hr-informace/jak-upoutat-kandidaty/mile­nialove-nezvladatelna-generace.aspx

Máte-li zájem, můžete sio najít charaklteristioku generací. včetně své, dovíte se podrobnosti.

http://genera­ce.forbes.cz/ta­bulka/