Palpatine

Kdo stál u nebeské brány před svatým Petrem?

Doplnuji: Ano nějak mi nedošlo, že se dá otázka chápat různě ale Annas to pochopila správně. Má-li sv. Petr stát u nebeské brány a pouštět či zamítat duše zemřelých, někdo musel tuto funkci vykonávat dřív, než sv. Petr.

Nejlepší odpověď
annas

Otázka se dá chápat různě. Zda někdo stál před sv. Petrem , když mu odemykal bránu, nebo kdo dříve než svatý Petr stál před nebeskou bránou.

Jde o kategorii Náboženství.

Beru tu druhou verzi. Šlo o evangelistu sv. Jana asi v 1. t. n l., když měl vidnu Nového Jeruzalému, jemuž se říkalo nebeská brána .

Podrobnosti v anglickém odkazu
https://en.wi­kipedia.org/wi­ki/New_Jerusa­lem

Představa Janova Nebeského Jeruzaléma, je v odkazu.
https://www.roz­hlas.cz/nabozen­stvi/rannislo­vo/_zprava/345137

“Pojem nebeská brána je v křesťanství spojen s vyobrazením vstupu do Nového Jeruzaléma, který je obrazem nebe. Tento neformální název průchodu do nebe je inspirován popisem Nového Jeruzaléma v Bibli, v knize Zjevení Janovo 21:21 „A dvanáct bran je z dvanácti perel, každá z jediné perly. A náměstí toho města je z ryzího zlata jako z průzračného křišťálu“ (ekumenický překlad).”

https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Nebesk%C3%A1_br%C­3%A1na

Takže do nebeské brány před svatým Petrem vstoupil svatý Jan, I když šlo o jeho zjevení.

Ještě jsem hledala,. když jste upřesnil svou otázku.

Klíče od nebeské brány.

1. Jde o myšlenku, která vychází přímo z pohanství, ,kde kněz nebo jeho zástupce drží klíče k „nebeskému království“, tedy jde o jakési duchovní poznání. I když nešlo tehdy o křesťanského bo­ha.

Svatý Petr byl prvním papežem, tedy nejvyšším zástupcem Boha na zemi, tudíž papežové tuto pozici strážce zdědili. To existovalo na počátku křesťanství, ale úpřetrávvá stále jako určitý rituál.

3. Cherubínové u bran zahrady Eden existovali před svatým Petrem. Jde o pomyslné strážce, kteří měli zabránit vstupu těm, kteří nejsou připraveni. Pouze ti s čistým srdcem mohou vstoupit do míru. . . .

Dnes mohou mít nebe na zemi (chrámy), ale i v nebesích, pokud se obrátíí k Bohu. Když je jejich srdce čisté, země a nebe jsou jedno .

https://www.qu­ora.com/Is-Saint-Peter-and-the-Pearly-Gates-at-the-entrance-of-Heaven-meant-as-an-allegory-or-is-it-in-the-Bible-or-some-other-theological-doctrine

Další odpovědi
led

Ja, ale od Nebeskej brány ma svätý Peter vrátil späť, nech dávam pozor na tých nezbedníkov aliendrona a Keplera, aby v „odpovědích“ pomáhali prosebníkom a veľmi nehrešili…

Vaša otázka nie je veľmi jasná, čoho konkrétne sa týka. Veď podľa cirkevnej náuky, každý smrteľník, ktorý opustí tento svet, než stane pred Božím súdom sa musí stretnúť so Svätým Petrom u Nebeskej brány.

Ak by otázka znela: „Kdo stál u nebeské brány spíše než Svatý Peter?“ citovala by som Písmo sväté.

hapiky

Bránu a svatého Petra si vymysleli lidé.
Kontrolní otázka: Proč se nemluví o bráně do pekla? Je možné, že by peklo někoho poslalo do nebe pro nedostatek pekelných činů? Kam by se poděl, kdyby ho nechtělo ani peklo ani nebe, to je otázka za 100 bodů!

led

K doplneniu otázky
Pred vznikom kresťanstva a Petrovou smrťou vstup do Ríše mrtvých bol rôzny v zmysle chápania smrti a posmrtného života jednotlivých civilizácií v daných zemepisných oblastiach. Iný bol v Egypte a iný v Mezopotámii, iný u Germánov a iný v Číne. Kresťanstvo, Judaizmus a neskôr aj Islám boli jediné náboženstvá ktoré sa rozšírili v celosvetovom meradle.

led

hapiky, brána do pekla sa otvára pred človekom v rôznych obrazoch, má veľa podôb
niekedy je to prírodná katastrofa,
niekdy je to pohľad do očí človeka,
niekedy sú to predstavy tvorcov katastrofických filmov
ten najdesivejší pohľad do vlastného svedomia

tých, čo nechce ani nebo, ani peklo vidíme často v rôznych „prevteleniach“, fyzické telo zaniká, ale ich myšlienky sa nesú v dejinách ľudstva ďalej.

hapiky

Takže když je někdo neutrální, může se převtělit a zkusit to znovu? To má ale potom nesmírnou výhodu, když už ví jak to chodí!

annas

Tak jako existuje pomslná nebeská brána, tak existuje i brána do pekla – zjistíte v archivu.

Často je schovaná za šípkovým keřem.

Svatý Petr existoval, je to doložené. Proč dostal Petr pomyslné klíče, se dovíte v bibli.

Navíc se nebe a peklo týká křesťanů.

aliendrone

led>>> Tušil jsem, že neustálé vhazování francouzáků do jemných soukolí mých nezbedností někdo musí mít na svědomí! ;) :) https://www.y­outube.com/wat­ch?v=QdTMmKiN­pg4