Avatar uživatele
Registrovaný

Kdo má přednost na křižovatce? (viz obrázek)

Je to křižovatka před mým domem a ne, nezapomněl jsem na žádnou značku.

Obrázek: https://drive.google.com/…

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

O co jde. Neznáte značky? Značka " dej přednost v jízdě" je snad výmluvná a ten co jede po hlavní by měl vědět že jede po hlavní. Těch značek upravujících přednost zase tolik není!!! On se na tu hlavní dostal přes nějakou podobnou značku, která mu to dala najevo. Pokud mu nějaká značka přednost nezměnila tak jede stále po hlavní. To je ale běžný stav!!!!!! Tam kde je to silně nezřetelné to je vyznačené tvarem křižovatky s vyznačením přednosti. Hledejte problém ve svých neznalostech.

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

tak samozřejmě, že ten modrej... u některých (ne tak úplně frekventovaných) křižovatek je taková blbá praxe, že se hlavní silnice značkou neoznačuje


Avatar uživatele
Zlatý

Dávaj si přednost navzájem. Pokud dojde k nehodě a ten z vedlejší bude mít slušnýho právníka, udělá to 50/50. A proč tomu tak je? Protože modrýž se NEMŮŽE/NESMÍ řídit jinými značkami, než které jsou určeny pro něj! A už ani nemluvím o tom, že z pohledu modrého může ta značka být zakrytá... třeba náklaďákem přijéíždějícím z vedlejší. Zkrátka... řidič se VŽDY řídí značením, které je určeno pro něj, nikoli pro kohokoli jiného.


Avatar uživatele
Pokročilý

Řidič zeleného auta se řídí značkou "dej přednost v jízdě"! Ovšem modré auto jede po neoznačené silnici dopravními značkami, měl by dát přednost vozidlu přijíždějící zprava, ale z pohledu zeleného auta je zřejmé, že vjíždí na hlavní komunikaci, byť neoznačenou.
===
Z autoškoly: Pokud přednost na křižovatce nevyplývá z označení komunikací HLAVNÍ/VEDLEJŠÍ, platí přednost zprava.


Avatar uživatele
Zlatý

Přednost má ten modrý, bo ten žlutý mu má dát přednost v jízdě. určuje mu to dopravní značka po jeho pravici. (;


Avatar uživatele
Stříbrný

Naprosto jasné, bez dalších komentářů je, že zelený musí dát přednost.
Jakékoliv spekulace o 50/50 je nesmysl. Kdyby řidiči chodili na školení, tam by se takovou drobnost dozvěděli.
Povídání o /ne)křižovatkách je taky zbytečné, páč zákon 361/2000 píše jasně, co je křižovatka.


Avatar uživatele
Zlatý

... vzhledem ke tvaru křižovatky bych si tipnul, že značka, označující tvar a druh křižovatek (i tu před tím) bude někde před ... jestli ne, nejede křižovatkou, ale stále po hlavní ... při vkezdu z kdejaký polňačky bejvá též "dej přednost", přestože na hlavní není označena křižovatka ... jinak, přesně jak píše mosoj, jestliže jede po silnici, která BYLA někde označena jako hlavní končí za až za křižovatkou ... jestliže nebyla, platí přednost zprava nebo právo silnějšího ...

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Zlatý

Dochy

Ja souhlasim s Mosojem, ze hlavni trva dokud neni zrusena (proc bychom take jinak meli znacku konec hlavni), al euz nekolikrat jsem tu byl presvedcovan, ze nic takoveho neplati a znacka "hlavni" musi byt pred kazdou krizovatkou, pokud nema byt prednost zprava...
A kdyz uz jsou tu ty obrazky, tak take jeden pridam... Mrknete na to, modre je vyznacena objizdna trasa kvuli problemu, ktery se tohoto useku vubec netyka a tudiz jsem byl nucen tudy jezdit. Pred tim jsem tento usek neznal. Jak byste si s timto poradili??? ;-)
https://ctrlv.cz/…

A poznamka k pouziti google drive pro obrazky: trochu nevhodne, musel jsem k obrazku jit oklikou....

Avatar uživatele
Zlatý

Dochy

(ta krizovatka je v zastavbe, je dost mizerne videt do stran, takze i ty znacky s prednosti jsou pro cloveka na objizdce dost naho...)

Avatar uživatele
Zlatý

Edison

Nemluvě o tom, že značky na vedlejších jsou pro modrého zcela irelevantní!

Avatar uživatele
Zlatý

Edison

Mosoji a podle čeho "by měl" modrý vědět, že jede po hlavní??? Pokud vím, hlavní silnici určuje zákon určitým způsobem: ZNAČKOU!! A nevycházej z čehokoli, co na obrázku NENÍ - z nějakých zvých představ a doměnek. Vycházej z toho, co na obrázku je! To jednoznačně říká to, co Hufnágl a já. Ty bys tedy měl hledat ve svých znalostech, které jsou očividně naprosto chabé. A rozhodně není pravdou, že je to vždy při nezřetelnosti ošetřeno značkami. Naopak, od značení se ustupuje a zůstává základní určení ze zákona: Přednost z prava!!!

Avatar uživatele
Zlatý

Mc Merkurion

... značka hlavní silnice se dává za křižovatku, tudíž nemusí bejt na obrázku, jelikož jd dva kiláky zpět ... nemůžeš vědět, jaké značky viděl kodrý, když na obrázku nejsou ... třebas mi chybí označení křižovatka, jestli tam není, neprojíždí křižovatkou ...

Avatar uživatele
Zlatý

Edison

Nikoli. Značka Hůlavní silnice se dává před křižovatku!! A proč asi??? Hmmm???

Avatar uživatele
Zlatý

zjentek

Hmmmmmmm... Si taky někdy projeď cesty v praxi, než budeš oplývat smysluplnými teoriemi.

Avatar uživatele
Zlatý

Edison

To není teorie. Až budeš mít naježděno dopředu tolik, co já nacouváno... tak seď a šoupej nohama...

Avatar uživatele
Zlatý

zjentek

Takových je vás víc... též to na těch cestách podle toho vypadá...

Asi si raději nechám dát érbeg ještě do střechy, podlahy a opěrky hlavy.

Avatar uživatele
Zlatý

Edison

To bys měl, protože, jak je vidět, tak si kde kdo myslí, že je na hlavní.... a ono ehjle... NENÍ.

Avatar uživatele
Zlatý

zjentek

No jasné... to máš jako se zipováním, že... každý zipy zná, ale jen málokdo rozlišuje na pánské a dámské. A ty dámské fungují zcela obráceně, ostatně jako všechno ženské. Přesto jsme si kolikrát NAPROSTO JISTI postupem, že...

Avatar uživatele
Zlatý

Edison

A mimochodem... při nájezdu z "kdejaké polňačky", která je označená trojůhelníkem na hlavní je značka Křižovatka s vedlejší komunikací P1. A je umístěna rovněž před danou křižovatkou.

Avatar uživatele
Pokročilý

Hufnágl

Z autoškoly: Pokud přednost na křižovatce nevyplývá z označení komunikací HLAVNÍ/VEDLEJŠÍ, platí přednost zprava.

Avatar uživatele
Pokročilý

Hufnágl

Zjentek
No, pokud jsi barvoslepej, tvoji odpověď bych nebral ani s humorem.

Avatar uživatele
Zlatý

zjentek

Však to není humor, odpovídám vážně! Jsem ten obr. prohlédl jen zběžně, no...

Avatar uživatele
Zlatý

Edison

Já si říkal, že to není žlutá... Ale já o své poruše vím... Tak jsem... hloupě... dal na slovo někoho jinýho...

Avatar uživatele
Zlatý

Edison

Dporučuji si představit situaci, jak ji řidič modrého vidí ze svého pohledu. Žlutého si představe jako dodávku stojící přímo na rohu. Opravdu si myslíte, že tu jeho značku Dej přednost v jístě uvidíte??? NEUVIDÍTE!!! A podle čeho se chcete řídit???

Avatar uživatele
Zlatý

Edison

Zjerntku, kde je určeno, ýže modrý NEDÁVÁ přednost? Najdi ustanovení v zákoně, které to určuje? Hufnágl a já máme pravdu. Modrému nic není do toho, jak je značená komunikace kolem, protože mj. na to nemusí vidět. Modrý se řídí značením určeném pro něj. Přednost má stanovenou z prava ze zákona, bo že by byl na hlavní určeno NENÍ. Konzultováno s dopravními experty, právníky i policisty. Osobně, takže doložit to nemohu, ale je to naprosto logické. aopak tvrzení, že by modrý měl přednost je nelogické, bo pro to není jediný relevantní podklad.

Avatar uživatele
Zlatý

zjentek

Že je na hlavní, se modrej dozvěděl ještě před situací z obrázku asine? No nediv se, z nebe do tý situace nespadl. ODNĚKUD PŘIEL VOE! (;

A že NEVĚDĚL, že je na hlavní? TLV tak to bych mu sebral zbrojní průkaz na auto NATOTETA! bez otázek a hned... na podobné neomluvitelné pitchovině jej rozcupuje každý právník s upoceným Mgr před jménem... copak neznalost čehokoli snad nějak omlouvá?

Dej si radši ještě jedno kafe ráno tvl... (;

Avatar uživatele
Zlatý

Edison

Ale ty NEVÍŠ odkud přijel!!! Děláš naprosto nepodložený závry na zákledě informací, které NEEXISTUJÍ!! A právě proto je tolik bouraček! To je pak "já myslel..."Jaká neznalost? Jediný, kdo tady staví na neznalosti jsi tu právě TY! Neznáš předchozí situaci a na tom stavíš! A to je právě ten problém!!

Avatar uživatele
Zlatý

zjentek

Tak já ti tedy prozradím tajemství. Mrkni na ten obrázek. A víš co tam? Přijel ZEZADU!!! Určitě míjel nějaký značky za poslední křižovatkou, kterou minul, ale to je celkem nepodstatný. Platí, že neznalost neomlouvá, that's it.

Avatar uživatele
Zlatý

Edison

Je jedno, co míjel, protože vůbec netušíš, co míjel! A teď jsi sám napsal, že to je nepodstatný, a že neznalost neomlouvá!! Dání přednosti v jízdě hlavě nikoho NEOHROŽUJE, oproti domněnce, že jsi nahlavní a ono ejhle... nejsi... Tohle je totiž první krok k agresivitě, NEPODLOŽENĚ si myslet, že "já mám přece přednost". A tady v tom případě pro to žádný podklad NENÍ.

Avatar uživatele
Zlatý

Edison

Jen doplním, že každý si zaplatí pokutu za svůj přestupek. Nedání přednosti z prava, nedání přednosti určené DZ. Škoda pak jak jsem napsal 50/50, nebo každej svou.

Avatar uživatele
Zlatý

zjentek

Tvl... chjo... džízis... );

 

Zajímavé otázky v kategorii Auta a doprava

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Auta a doprava

Zlatý Drap 984
Stříbrný cukrar 885
Zlatý mosoj 780
Zlatý Kepler 618
Zlatý gecco 478
Zlatý Edison 317
Zlatý Dochy 307
Zlatý led 302
Stříbrný honza19hk 288
Zlatý Hlada 287

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.