Hufnágl

Kdo měl přednost v jízdě?

Na obrázku je křižovatka, kde řidič auta z výhledu projíždí na zelenou, ale těsně před křižovatkou je dopravní značka STOP. Řidič vjel do do křižovatky a zleva do něj najelo auto. Musel řidič zastavit před značkou STOP?!
Sledujte video: https://youtu.be/YZ-3p4uhv7o?t=170

Nejlepší odpověď
Schluker

Svetelne znaceni je nadrazene svislemu, takze ne, zastavit nemusel.

Další odpovědi
Kelt

Klasická otázka z testů v autoškole. Když řídí křižovatku policajt, řídí se všichni podle něj ať se děje cokoli, když svítí světla, tak platí světla, pak značky a pak, když tam značky nejsou, přednost zprava. Pokud tam nejede vozidlo s předností v jízdě.
Takže svítí zelená a jedu, protože mám přednost. Kdyby svítila zelená a byl tam policajt, a ukáže mi stop, tak stojím. Ale policajt tam nebyl, svítí zelená, takže stopka je tam nepodstatná.

nyjono

Fungující semafory mají přednost. Na stopce se v tomto případě stát nemusí.
Bylo by překvapení, kdyby auto, co jelo z levé strany mělo také zelenou.
Nejspíš jel na červenou.

JájsemRaibek

Podle možná trochu zešikmené pozice zadní části vozidla dodávky a také osobního vozidla v protisměru jedou obě vozidla z protisměru a zřejmě mají také zelenou. V tomto případě musí dát přednost protujedoucím vozidlům, přičemž jak už odpověděli ostatní stopka, resp. svislá dopravní značka nemá žádný význam.
Z fotografie je však patrné, že řidič vozidl ve výhledu je dostatečně daleko od křižovatky a pozice vzdalujícího se dodávkového vozidla naznačuje, že než vozidlo z výhledu přijede k hranici křižovatky, dodávka dávno projede. Osobní vozidlo, které odbočuje musí dát vozidlu z výhledu přednost.
Bohužel nevidím co následuje vpravo na fotografii, ale připadá mi, že zde se vozidlo odbočující vpravo s dodávkou střetne a v tu chvíli by byl zřejmě viníkem řidič dodávky.

hapiky

To je úplný základ. To by měl vědět i ciklista bez řidičáku.

mosoj

Jak píše Schluker. Nicméně řidič jel na zelenou, takže vozidlo zleva muselo jet na červenou. Vo co go?? Co je na tom nejasného? Žádný jiný význam než „stůj“ pro červenou neplatí. Změnit to může pouze policista!!!

Hufnágl

hapiky, a měl by vědět, že se píše cyklista!

hapiky

Když budeš pracovat v zahraničí několik let, zapomeneš i některé slova, nejen pravopis.

Hufnágl

To vysvětluj zdejším opravářům.

Pepa25

Tak to je drsné, že se někdo ptá na tak jasnou situaci … pak to na silnicích nemá vypadat, jak to vypadá.