jankokes

Kdo má přednost v jízdě na křižovatce v situaci na obrázku níže?

Dobrý den, zatím se jen učím pravidla provozu a nejsem si jistý v jedné situaci. V přiloženém obrázku je křižovatka, na které odbočuje červené auto odbočovacím pruhem vpravo a zelené auto v protisměru vlevo, kdo má v této znázorněné chvíli přednost a proč? Červené má přednost, protože zelené mu ji dává jako protijedoucímu, když odbočuje vlevo? Jenže mě mate v té situaci, že ty vozidla už nejsou vlastně protijedoucí když jedou skoro zároveň. Nebo platí přednost zprava a tedy zase jede první červené auto? Děkuji

Nejlepší odpověď
cukrar

Červené má přednost před zeleným.

Další odpovědi
Arne1

přednost zprava

Quimby

Vyznačené bíle pruhy jsou dle mého pouze „usměrňující“ a jedná se o klasickou křižovatku. Žluté auto tedy dává přednost při odbočování vlevo.
Ale párkrát jsem viděl za kruháčema, že červený pruh je připojovací a pak dává červené přednost žlutému. Myslím takové ty pruhy, které vedou mimo kruháč aby auto odbučující vpravo na ten kruháč nemuselo vůbec najet.

Třeba tento: http://bit.ly/2u79E­Yo

cukrar

Jak může někdo napsat přednost z prava. Jak někdo za to může dát palec.
Proč, páč spoustu řidičů nezná předpisy.

jankokes

Abych měl jasno, je to tedy jak píše Quimby? Ty pruhy pouze usměrňují a přednost tu dává zelené auto červenému protože odbočuje vlevo? Děkuji