zvonisek

Kdo je to zhrzená umělkyně nebo zhrzený umělec?

Jsem to já?
Asi ano, alespoň prozatím--

Kdo je to zhrzená umělkyně nebo zhrzený umělec?

Aktuality a zábava – Zábava a ostatní

Jsem to já?

Kdo je to zhrzelá umělkyně nebo zhrzelý umělec?

Nejlepší odpověď
Kepler

Skoro, až na to že nejsi umělec. Mimo to je známo jen slovo zhrzený/ná. Ve tvém případě je jádro pudla v tom, že kladeš otázky jako sra*ky z kloaky, tak se nediv, že ve ti moc lidí neodpovídá. O tom, že bys aspoň jednou poděkoval palečkem za odpověď, se kterou si někdo dal i práci, tě ani nenapadne.

Další odpovědi
Drap

Neměl to být zhrzený(zhrzená? Slovo co uvádíš český jazyk nezná
Neznáme tě, tak nemůžeme posoudit.
Význam slova zhrzená:
• zapšklý

• zmýlený

• pomýlený

• obelstěný

• spletený

• svedený

• ošizený

• obalamucený

• napálený

• zmatený

• uražený

• zoufalý

Zdroj: net

ivzez

Nikdo.
V pravidlech jsem přídavné jméno zhrzelá/ý nenašla…

led

Zvonísku, tvá řeč tvoří slová, jejiž původ i tvarem je dávno znám,
dnes však dals´ jim nový tvar,
pak zhrozen je národ český, jak svou řeč zhrzel jsi,
padl jsi k nám, zhrzeně zmateným básníkům, jimž nerozumí svět,
taky my sami slovy zamotáváme se jak kukla na moruši
a plácáme jak na valše a plácame slova, jak verše zoufale zhrzené…
Za našimi zhrzenými verši se skrývá smutným osudem zhrzená duše, která musela obstát se svými argumenty před neoblomnou kopou zanícených kritiků…
Ptáš se, kdo je zhrzený umělec, to jsme my všichni, co dávame svou duši napřič vyježděným kolejím médiami ostře nalinkované společenské dogmě a jejím pochopům…

zjentek

Ne, jsem to já!

Kryšpín

Když si najde kolouška, zajíčka, neb zlatokopku a poté se to trochu zaškobrtá a děduš-babička nepatrně zapne mozek, případně později pokračuje bitva o majetek

led

pre tých, čo výraz "zhrzená nenašli:

1 – zhrzený
Slovem “zhrzený” označujeme člověka, jehož ego nebo city byly raněny a on se nad celou situaci nedokáže povznést a jít dál. Následně se druhému, který mu (byť často nechteně) ublížil, mstí, nepřeje mu v životě štěstí a byl by raději, kdyby pociťoval to, co on. Takový člověk má mnohdy pocit, že mu bylo upřen něco, oc mu právem náleží, byť si to nikdy nárokovat nemohl. Často se mluví třeba o “zhrzeném milenci” – muži, před nímž dala žena přednost jinému a který se s tím neumí vyrovnat. Zhrzený le může být také někdo, kdo očekával v práci povýšení, které nepřišlo. https://www.vyznam-slova.com/zhrzen%­C3%BD

2 – „V staré češtině bylo sloveso hrzěti (podle Gebauerova výkladu »hrzším, hrdějším býti«, vedle hrděti, hrdnouti a j.), které znamenává také »pohrdati«; k tomu bylo složené zhrzěti, sloveso, jak viděti z dokladů zřetelných, vidu trvalého (na př. u Ctibora Tovačovského v Hádání 16a: ti dobře hledají, kteříž světskou mocí zhrzejí, nebeských se přidržejí). K tomuto slovesu náleží tvar zhrzený, který tedy není nesprávný; »zhrzená láska« je pohrdaná láska, láska, jíž se pohrdá.“ http://nase-rec.ujc.cas.cz/ar­chiv.php?art=843

3– "zhrzený zkrušený/ zkroušený odmítnutím/ obelstěním/ neopětováním lásky apod.
zlomený člověk z krušných/ nesnesitelných po­měrů