Kdo je to „miglanc“!

Doplňuji:
Panenko,víš ty kolik je tady nových lidí ? Chci jen zjistit,jestli někdo z nových nepochází z Moravy a ty hned odkaz!!!

Nejlepší odpověď
tom004

Nám tak říkal strejda,byl ze Zlatých Moravců,ve smyslu jako vykukové,vejlup­ci,zkrátka,když jsme provedli nějakou tu drobnou lumpárničku.Ale jestli je to přesný význam to nevím.

Další odpovědi
hanulka11

může to být líný ale chytrý člověk, ale taky neplatič

panenka

zde v odkaze najdeš na tvou otázku odpověd

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/znate-odpoved-na
Nemyslela jsem to špatně barbakane já z Moravy pocházím takže vím kdo to je miglanc

Wunibald

Miglanz nebo taky Figlanz pochází se slezského dialektu němčiny odkud přešlo do polštiny a ostravského dialektu. Původně znamená vychytralý člověk, který se dokáže probojovat. V Ostravštině se užívalo na děti – vychytralý rošťák. V polštině má negativní nádech – vychytralý lenoch. V Ostravě znají slovo lidé starší generace cca od 50 let. Mladší už slovo neznají. Existuje i výrobce kol, která nesou toto hrdé označení.