orestez

K čemu slouží kondiční jízdy? Nejsou jen projevem vůle?

Vůle pracovat, získat kačáka, zkusit si zkušeného komentátora, najít svoje zvyky a všímat si víc všeho kolem? Je něco podobného dobré třeba na trase o které nevíte zhola nic, nebo ano ale rozkopávky na Slovanském náměstí, a neoznačená objížďka, kdy už do prava nikde není možné odbočit ale až u Kaufu na výjezd. Nejde jim jen o peníze? Výsledek je jaký?

Otázku neřadím do finančního levelu ani do auto.

Nejlepší odpověď
mzm

No, když si někdo s řidičákem, který dlouho neřídil, nevěří na samostatnou jízdu, tak si objedná tu kondiční, aby si to zkusil pod dohledem a zjistil, jestli má na to jezdit sám nebo ne. S tím, kde je co rozkopané to nemá nic společného.

Další odpovědi
Dochy

Tak nějak moc nechápu dotaz ani ten odstavec pod tím. Na otázku „K čemu slouží kondiční jízdy“ Ti odpovím: k tomu, aby člověk který toho moc nenajezdil, nebo měl delší pauzu, si mohl řízení vyzkoušet a zažít pod dohledem zkušeného profesionála. Není to nic co by člověka mělo naučit projíždět nějakou konkrétní dopravní situaci při nějaké rekonstrukci (jen vyjímečně si takový případ představit dokážu). Kdo má řidičák (bez omezení) by měl být schopen zvládnout všechny běžné dopravní situace – vč. různých dopravních provizorií.

ivzez

Kondiční jízdy slouží k získání větší jistoty při jízdě.

K seznámení s neznámou trasou by mělo stačit si ji
jednou projet s někým, kdo ji zná.

orestez

Jasně. Dík.