stihačka

jsem rozvedená a exmanžel neplatí výživné,soudy a policie nestačí.dočkají se děti peněz.

dobrý den,chtěla bych se zeptat zda se někdy dočkají mé děti výživného ob otce,ktérý se nám sedmnáct let směje se slovy že nemá a soudy a policie škoda slov.děkuji za odpověd

Nejlepší odpověď
anonym

Vše už tady bylo řečeno – viz přes 800 odkazů ve zdroji:

ad sio – mylná domněnka, pokud bylo vydáno soudní rozhodnutí o výživném, tak se nejedná o promlčení. Zřejmě si pleteš s 3-letou lhůtou. kdy lze žádat zpětně o výživné u nezletilých, kdežto u zletilých teprve od data podání návrhu.
Jinak souhlas s tím, že je kontraproduktivní zavírat dlužné otce, tím se dluh jen prohlubuje a navíc se znemožňuje, aby otec mohl vydělávat na pohledávky.
V EU to už dávno funguje jinak a efektivněji.

  • Těch 17 let to chtělo důsledně podávat žalobu i se žádostí o předběžné opatření, exekuci apod. Vše umí advokát, jehož výlohy platí protistrana a navíc kauzy nezletilých dětí jsou osvobozeny od soudních poplatků.

Soud se neohlíží na výmluvy, ale rovnou uloží srážky z platu nebo určí výši u živnostníků ne podle toho, co deklaruje, ale kolik si jeho profese obvykle vydělá.
Kromě toho výživné dětí má přednost přede všemi ostatními pohledávkami, i kdyby měl sebevětší dluhy a hypotéky.

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=v%C3%BD%C5%BE­ivn%C3%A9

Další odpovědi
sio

Pokud s ním není domluva možná – a podle toho, co píšete, není – dejte dohromady všechny údaje o dlužných částkách, a podejte trestní oznámení. V trestním zákoníku je stanovena účinná lítost, což znamená, že pokud částku do vynesení rozsudku zaplatí, nebude odsouzen, a mnoho otců na to slyší. Ovšem v případě, že nezaplatí, může být odsouzen nepodmíněně. (To se děje většinou až po opakovaném TO, poprvé to bývají často podmínky nebo veřejně prospěšné práce.) Ale v případě nepodmíněného trestu se peněz taky nejspíš nedočkáte. Nebude mít z čeho platit. Není sice docela pravda, že ve věznici jej nikdo do práce nutit nemůže – smí beztrestně odmítnout jen práci u soukromého zaměstnavatele, ale ne přímo v provozu věznice. Ovšem i kdyby získal práci v provozu, jeho výdělek se pravděpodobně bude pohybovat ve výši tak 4000 Kč, a z toho sice bude platit alimenty, ale jen velmi málo, a budou mu narůstat dluhy. Po návratu může mít díky záznamu v rejstříku trestů problém sehnat práci.....Tohle je díky našim zákonům dost těžko řešitelná situace. A navíc mám dojem – i když si nejsem jistá – že na alimenty platí tříletá lhůta promlčení, tzn. pokud jste je nežádala doteď, můžete mít problém. Ale to se raději poraďte s právníkem, tohle jsem sice četla na nějakém webu, ale přijde mi to trochu divné…

iceT

Nejspíš nedočkají,ale můžete ho žalovat,půjde sedět,a pokud se mu bude chtít,tak může mít i v base nějakou placenou práci(nutit ho nikdo nemůže),z čehož by se pak dalo strhávat na výživné i na pobyt v base.Ale pokud chtít nebude,tak si to odsedí,a nic z toho.Pak ho můžete zase žalovat,protože dluh ještě naroste a zase dokola, bude vás to stát jen nervy.Ale pokud se nemýlím,tak ho mohou žalovat i děti,třeba pokud by chtěly studovat.

studium

Nedočkáte se.Po nějakém čase se s tím smíříte.Než hodiny čekat na sepsání na policii a pak je dlouhodobé neplacení ohodnoceno soudem,jako přečin-trestní čin z nedbalosti.Pak lítáte znova a ona přijde amnestie a vymaže se mu i podmíněný trest…Co k tomu dodat,že?Majetek nemá-není co zabavit,pracuje na černo-nejde postihnout plat......Dočkáte se však jedné věci-vy budete mít důchod,on ne.Protože neplatí na děti,nebudou mít ani ony k němu vyživovací povinnost,až bude starý-odporovalo by to dobrým mravům.Zabavovat řidičáky,když nemají své auto nebo ho nepotřebují k výkonu povolání je k smíchu.Vězení,kde se mají jak v bavlnce je taky na nic.Stát by měl mít k dispozici pracovní místa,kam by hříšníky posílali makat.To bychom měli např.krásné silnice -a levné-uklizená města,chodníky kde se nebojíte stoupnout.....Jenže to by byly nucené práce a to zakazuje listina lidských práv.Nu co dělat musíme se smířit s tím,že matky porodily děti-stát je spokojen,má populaci-a dál chrání lumpy.

Astro

No pokud na něj neplatí ani tohle tak myslím, že ne.. Ale můžete ho chodit udávat.

franku

Asi bohužel ne.Všechny páky na ně byly zrušeny.

anonym

nick stíhačka o čemsi svědčí, takže doufám, že ne

sio

Dr. Axl. No, já právě myslela to, že pokud není podáno TO a vynesen rozsudek, nelze žádat o výživné víc, než ty tři roky zpět – při soudním rozhodnutí to skutečně promlčet nelze. Ale spíš to, že kolikrát se matka nechá umluvit, že peníze dostane příští měsíc, příští výplatu atd, nemá třeba v té době tak velkou finanční nouzi, tak to odkládá, a najednou zjistí, že ty starší peníze jsou nevymahatelné. Nevím, fakt tomu nerozumím, ale ta doba by podle mne měla být delší, někteří otcové toho dokážou využít. Na druhé straně je opravdu spousta chlapů, kteří nemají z čeho platit. Anebo nechápou, když mají dávat peníze, proč tedy svoje děti ani nesmějí vidět. Ale to už je jiné téma. Ale děkuji za upřesnění, nevyjádřila jsem se v odpovědi příliš přesně.