Avatar uživatele
sofi

Poplatky za soudní výlohy

Dobrý den,od Okresního soudu mně přišel platební rozkaz na určitou částku. Tuto částku jsem zaplatila 15.12. a platební rozkaz došel 28.12. jsem povinna odpovědět soudu, že jsem to uhradila? Dále chtějí zaplatit soudní výlohy, jsem povinna je uhradit? dík za odpověď.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 5205 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
standa

Tak to je problém !

Vy jste ´prošvihla´ 15-ti denní lhůtu pro podání:

  1. odporu proti platební rozkazu
  2. odvolání proti výroku o náhradě nákladů řízení a soudního poplatku

Platební rozkaz obsahoval celkem jasné poučení jak se máte zachovat pokud nesouhlasíte s rozhodnutím sou­du.

Nyní má tento platební rozkaz (bez ohledu na faktický stav, že jste dlužnou částku uhradila předem) účinky PRAVOMOCNÉHO ROZSUDKU se všemi následky z toho plynoucími (možnost dluh vymáhat exekučně a samozřejmě uhradit veškeré soudní výlohy).

Vám nezbývá než podat okresnímu soudu žádost o prominutí zmeškání lhůty k odvolání podle § 204/3 občanského soudního řádu.

Postupujte rychle !

Až budete mít kladně vyřízenou tuto žádost o prominutí zmeškání lhůty, tak pak se začněte teprve zabývat ´drobnostmi´ typu, kdo uhradí poplatky.

Btw. hradit by je měla žalující strana, protože vy jste ke dni vydání platebního rozkazu nebyla dlužníkem…, ale jak jsem psal výše to je jiný příběh

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek