Výživné na dítě stanovené soudem

Dobrý den, chci se zeptat do kolika let musím platit výživné na svou dceru?Dne 1.4.2008 mi bylo stanoveno výživné na nezletilou dceru.Dcea v loňském roce 8/2009 dospěla 18.let.V letošním 6/2010 bude maturovat.Po maturitě dál nebude studovat.Žije sama se svým přítelem už od 18.let věku.Budu muset dál na ní platit výživné, i když nebude studovat a dcera bydlí s přítelem?Děkuji za odpověď.

Nejlepší odpověď
standa

Odpovím laicky :

výživné musíte platit do doby než si dcera začne vydělávat.

Samozřejmě, že existují desítky případů, kdy si obě strany dělají ´naschvály´ a dítě např. tvrdí, že si nemůže najít práci, ale přitom pro to nedělá nic moc a na druhé straně je dítě první měsíc na pracáku a rodič už okamžitě přestane platit…

Rozsah vyživovací povinnosti je kromě podmínek na straně povinného rodiče určován odůvodněnými potřebami dítěte, které závisejí zejména na jeho věku a zdravotním stavu. Dále se přihlíží k tomu, jakým způsobem se dítě připravuje na své budoucí povolání, k mimoškolním aktivitám, ke koníčkům apod.