Avatar uživatele
jirka F

Jíte takhle syrové vajíčko?

Já to teď zkusil a není to vůbec špatné.

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? Drap, DoTazatel před 1500 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Drap

Nevím jak ho jíš ty, ale slepičí vajíčka, hned čerstvá, jak jej slepice snese, piji od dětství.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Kepler

Taky jsem to zkoušel, ale přece jenom si je radši uvařím na měkko. Salmonela je sviňa.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
aliendrone

Doby, kdy jsem po ránu nezbytně potřeboval „probíráky na srovnání žaludku“ jsou už DÁVNO pryč. :( Navíc je třeba přihlédnout i ke Keplerově odpovědi, má NEMALOU váhu (přinejmenším pro vejce občas nakoupená z „pochybných zdrojů“ (myslím v nákupáku). ;) :)

Dnes si po ránu vystačím s bryndou (instantní kafe)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
EKSOT123

Rocky nejsem. Ale mamka byla cukrářka, a tak jsem pravidelně mlsal oslazené šlehané žloutky a bílky. Babský recept na chřipku: rozmíchat vajíčko s medem a mlékem, příp trochou másla. Nebo s čajem. Myslím, že hlavně ten bílek obsahuje nějaké imunoglobuliny, či co. Složení těch protilátek lze částečně indukovat, dělaly se s tím pokusy. (Ale to už je hrozně dávno, nevím, jestli se to ještě využívá.)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kelt

Syrové vajíčko se nedá jíst, ale pít. No kdysi jsem to dělal, ale dnes si raději vajíčko připravím tepelně.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
DoTazatel

Jako, že by to byla dobrota, to fakt ne. Ale dávám si někdy do sklenice pár vajíček a ty piju buď po ránu, před nebo po cvičení (ale jako ne moc a určitě ne pravidelně… prostě někdy).
Ale nic šmakojidního to není, dá se to, ale není to delikatesa.

A častěji si radši dávám vařené – ty jím skoro pořád. Syrové jsou sice rychlejší na „přípravě,“ ale není to ono. Občas smažené a výjimečně i škvařenici – ale ta se mi většinou nechce škvířit, navíc se mi mrcha vždy připaluje k hrnci a nebaví mě to pak umývat (to už radši to syrové). :)

Upravil/a: DoTazatel

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Mc Merkurion

… JAK: takhle ???

před 1500 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
cochee

To jsem se taky chtěl zeptat, jak TAKHLE, když příslovečné určení způsobu není vůbec přítomno.

před 1500 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek