jirka F

Jíte takhle syrové vajíčko?

Já to teď zkusil a není to vůbec špatné.

Nejlepší odpověď
Drap

Nevím jak ho jíš ty, ale slepičí vajíčka, hned čerstvá, jak jej slepice snese, piji od dětství.

Další odpovědi
Kepler

Taky jsem to zkoušel, ale přece jenom si je radši uvařím na měkko. Salmonela je sviňa.

aliendrone

Doby, kdy jsem po ránu nezbytně potřeboval „probíráky na srovnání žaludku“ jsou už DÁVNO pryč. :( Navíc je třeba přihlédnout i ke Keplerově odpovědi, má NEMALOU váhu (přinejmenším pro vejce občas nakoupená z „pochybných zdrojů“ (myslím v nákupáku). ;) :)

Dnes si po ránu vystačím s bryndou (instantní kafe)

EKSOT123

Rocky nejsem. Ale mamka byla cukrářka, a tak jsem pravidelně mlsal oslazené šlehané žloutky a bílky. Babský recept na chřipku: rozmíchat vajíčko s medem a mlékem, příp trochou másla. Nebo s čajem. Myslím, že hlavně ten bílek obsahuje nějaké imunoglobuliny, či co. Složení těch protilátek lze částečně indukovat, dělaly se s tím pokusy. (Ale to už je hrozně dávno, nevím, jestli se to ještě využívá.)

Kelt

Syrové vajíčko se nedá jíst, ale pít. No kdysi jsem to dělal, ale dnes si raději vajíčko připravím tepelně.

DoTazatel

Jako, že by to byla dobrota, to fakt ne. Ale dávám si někdy do sklenice pár vajíček a ty piju buď po ránu, před nebo po cvičení (ale jako ne moc a určitě ne pravidelně… prostě někdy).
Ale nic šmakojidního to není, dá se to, ale není to delikatesa.

A častěji si radši dávám vařené – ty jím skoro pořád. Syrové jsou sice rychlejší na „přípravě,“ ale není to ono. Občas smažené a výjimečně i škvařenici – ale ta se mi většinou nechce škvířit, navíc se mi mrcha vždy připaluje k hrnci a nebaví mě to pak umývat (to už radši to syrové). :)

Mc Merkurion

… JAK: takhle ???

cochee

To jsem se taky chtěl zeptat, jak TAKHLE, když příslovečné určení způsobu není vůbec přítomno.