Boy 13

Co by se stalo, kdyby např. při svařování odletěly jiskry na čelo, tváře, tedy obličej?

Co by se stalo, kdyby napr. Pri svarpvani odletly jiskry na celo, tvare celkove plet. Nebo kdyby letely jiskry z cigarety na plet, kdyz je vitr. Diky.

Jiskra na pleti

Upozornění

Zdá se, že jste příliš struční. Nešetřete písmenky a důležité informace napište přímo do otázky.

Odpovědi
nyjono

Jiskry z cigarety asi nebudou tak žhavé, než na pokožku dolétnou.
Při svařová ní to je horší. Po spálené kůži by zůstaly jizvičky.

Edison

Při elektrickém svařování se produkuje, mj. UVA a UVB záření. Lze se docela dobře opálit… až spálit jen zářením. Okuje pak mohou, ale nemusejí způsobit drobné, ale znatelné mikropopáleniny, ale až II. st. U cigarety to většinou, ale ne vždy, může zůstat bez následků. Proměnných je příliš mnoho.

elkon

Udělá se stroupek, který za pár dní odpadne. Stalo se mi to několikrát. Horší je, když ta kulička vlítne do boty.

Dochy

Od toho máš kuklu. Když už tak malé jiskry vcelku nic neudělaj, jen to štípne. Jak píše elkon: Horší je bota. Jsem jednou svářel v tak blbé poloze, že mi do boty odkápla struska, zůstala na kotníku ☹

Pokud někdo namítne, že se to šikovnému a rozumnému svářeči nemůže stát, tak upozorňuju, že jsem nikdy netvrdil, že jsem šikovnej a rozumnej svářeč (nicméně ty jekly tl.1mm jsem svařil nakonec líp než „svářeč“ co to nechal slepené jen struskou)