Rokio

Jedná se o nezištnost, když spoustu dobrých skutků dělám proto, abych se dostal po smrti do nebe?

Jedná se o nezištnost, nebo je to dokonce zvrácenost, či něco, co mě naopak do nebe nedostane?

Nejlepší odpověď
Kelt

Jeden člověk se třikrát denně modlil k Bohu, aby byl zdravý, bohatý a pod a přitom neměl nic, ale jeho soused, který se nemodlil a nechodil do kostela (synagogy) měl vše, byl bohatý, zdravý a dařilo se mu.
Tak se ten člověk zeptal Boha, jaká je to spravedlnost, když on se modlí a nemá nic, a jeho soused má všechno. Bůh mu odpověděl. Má všechno, protože mne neobtěžuje .

Další odpovědi
Lamalam

Pokud to pácháš pouze ve snaze dostat se do nebe, jedná se o vypočítavost.

Smackdown

Neboj se,i v pekle se mají dobře,teplo,čer­tice,swingers par­ty.

marci1

Není. Člověk dělá dobré skutky proto, že mu to dodává sílu, odvahu, dobrý pocit, že může někomu pomoci. Pokud pomohu někomu dobrým skutkem, on mi poděkuje, řekne mi, že jsem „tak hodná“, mám radost, dobrou náladu. Dělám to pro můj dobrý pocit, protože si myslím, že by lidé měli dělat dobré skutky. 🙂
Perské přísloví praví: Čiň dobré skutky, ale bez otázek.

Mc Merkurion

… ale dyť se ptáš furt na to stejný a dokola (https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/myslite-si-ze-jsem-sobecky) … pochop už , že do nebe se nedostaneš, protože neexistuje, každej dělá věci z vychcanosti, holt prostě nejsi jinej … tak už to konečně pochop …

ivzez

Páchání (to není překlep!!) dobrých skutků,
aby ses dostal do nebe, není nezištné.

Nezištný člověk dělá to, co je potřeba,
aniž by uvažoval o tom, co by z toho mohl mít.

Oprava odkazu na původní otázku:
https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/myslite-si-ze-jsem-sobecky

hapiky

Dělat dobré skutky se tzv. zaťatými zuby je lepší než někomu škodit, ovšem Bůh do našich srdcí vidí a přihlédne k tomu pokud to budeš dělat opravdu srdcem a ne z té vypočítavosti. Lidé se hodně mýlí když si myslí že Boha přechytračí. Do nebe je cesta otevřená jen když v Boha nepochybně věříš a chováš se podle toho co nám přikázal. Člověk je tvor hříšný. Je nasnadě, že nám budou menší hříchy odpuštěny, pokud ty dobré skutky budou v drtivé většině, si myslím.

Roman71

Do nebe by ses dostal jedině pokud bys obdržel svědectví svatým duchem a zachoval si ve službě Bohu věrnost až do konce svého pozemského života.
Lidé, kteří tuto naději mají, se nemají potřebu vyptávat na sociálních sítích, zda se dostanou do nebe. Svědectví obdrželi, a co dělat dál, také vědí.

luckykubrt

Je to hloupé, protože se nikdo dobrými skutky do nebe nedostane. V prvé řadě musí být člověk věrný Jehovovi Bohu, aby s Ním a Jeho synem mohl panovat v nebi. No a taky pokud bylo naplněno 144000 pomazaných křesťanů, kteří mají s Ježíšem Kristem tvořit Boží království už od roku 1935 je to nemožné, pokud vytrvali ve víře. Dnes se jen shromažďuje velký zástup lidí, kteří budou mít naději žít věčně na zemi.

Roman71

Rokio, nic proti, ale dobrými skutky se nebeského života nedočkáš. Máš vůbec ponětí, co bys tam dělal? Tohle totiž „pomazaní duchem“ vědí.