Avatar uživatele
Lucyfer

Byli jste někdy v kostele? Jaký jste z toho měli pocit?

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? dudu, johana 56, ivzez, da ny před 1903 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
tatanka

Ač se pokládám za ateistu tak návštěva kostela mě přináší pocit pokory už jenom před umem našich předků co se týče stavby, maleb, soch atd. Hezké a odpočinek dávající.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Malvína

Věřící nejsem, ale kostely navštěvuji příležitostně. Ty malby, stavby jako takové… moc se mi to líbí. Dříve jsem si nedokázala představit Stědrý večer bez návštěvy kostela na mši vánoční. Předloni jsem tam však byla naposledy. Zatím. Některé výroky se mi nelíbily. Ne kvůli tomu, že jsem nevěřící, ale na Vánoce se mi to nehodilo (při jinak krásné atmosféře), a lehce mi to hnulo žlučí.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
ivzez

Mnohokrát.
Pocit? Pokaždé jiný a pokaždé krásný.

Do kostelů nechodím za „Božím slovem“,
ale za architekturou a hudbou.

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?johana 56 Nahlásit

Avatar uživatele
Mc Merkurion

… blbej …

… když jdu do kostela, tak se vždy jedná o funus někoho známýho …

… Rokio: vzal sis prášky? takto se do nebe nedostaneš !!!

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
elkon

Jsem ateista a podle toho také ke kostelům přistupuji. Obdivuji velkolepá díla našich předků, která stavěli bez moderní techniky a dnes by to mnohdy jiní nedokázali i s technikou.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Drap

Ano byl. Pocity dobré.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
klumprt

Smíšené pocity. Na jedné straně estetický dojem a „dech historie“ na druhé straně vědomí, že jde o součást největšího švindlu této civilizace.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
peterd108

Do kostela chodím každou neděli, takže mi to tam přijde naprosto běžné.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zjentek

Já viděl v kostele farářa v underhozach a to mně návštěvy kostelů dost znechutilo. Jinak nechtěl nic.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
aliendrone

Byl. Nic zvláštního jsem nepozoroval, ale především v těch starých gotických bývá v létě příjemný chládek. :)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Míša1234561

V kostele jsem byla. Přijde mi to sice nudné, ale ta atmosféra je zajímavá.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
aliendrone

A co Rokio provedl tak strašného? Jestli to bylo HODNĚ strašné, tak je dost pravděpodobné, že by ode mne dostal palec – škoda! ;) :D :D

před 1903 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Mc Merkurion

… jen napsal něco vo hnusu a že by místo kostelů měli postavit obchoďák, ale že by se kvůli tomu ta odpověď musela mazat, to se mi teda nějak nezdá, jednou se projevil, tak to tu má zůstat …

před 1903 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
aliendrone

Ach so… tak to se nedivím. ;) :D :D

před 1901 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
klumprt

Rokio hodil pěkný šrapnel, můj palec si zaslouží. 🙂

před 1903 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Mc Merkurion

… kdyby zde neustále nepsal jak se dostat do nebe, pak bych mu i věřil …

před 1903 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
elkon

Rokio je vymaštěnec.

před 1903 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Palpatine

Rokio doufám že to myslíte jako vtip, protože takové myšlení je docela barbarské. To, že se vám něco nelíbí neznamená, že je to hnus, a že by se to mělo zbourat. Hodně kostelů jsou převážně historické budovy, které uchvátí svou architekturou a jsou odkazem našich předků. Kromě toho obchody stojí na každém rohu a míst pro nové je dost.

před 1903 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek