Lucyfer

Byli jste někdy v kostele? Jaký jste z toho měli pocit?

Nejlepší odpověď
tatanka

Ač se pokládám za ateistu tak návštěva kostela mě přináší pocit pokory už jenom před umem našich předků co se týče stavby, maleb, soch atd. Hezké a odpočinek dávající.

Další odpovědi
Malvína

Věřící nejsem, ale kostely navštěvuji příležitostně. Ty malby, stavby jako takové… moc se mi to líbí. Dříve jsem si nedokázala představit Stědrý večer bez návštěvy kostela na mši vánoční. Předloni jsem tam však byla naposledy. Zatím. Některé výroky se mi nelíbily. Ne kvůli tomu, že jsem nevěřící, ale na Vánoce se mi to nehodilo (při jinak krásné atmosféře), a lehce mi to hnulo žlučí.

ivzez

Mnohokrát.
Pocit? Pokaždé jiný a pokaždé krásný.

Do kostelů nechodím za „Božím slovem“,
ale za architekturou a hudbou.

Mc Merkurion

… blbej …

… když jdu do kostela, tak se vždy jedná o funus někoho známýho …

… Rokio: vzal sis prášky? takto se do nebe nedostaneš !!!

elkon

Jsem ateista a podle toho také ke kostelům přistupuji. Obdivuji velkolepá díla našich předků, která stavěli bez moderní techniky a dnes by to mnohdy jiní nedokázali i s technikou.

Drap

Ano byl. Pocity dobré.

klumprt

Smíšené pocity. Na jedné straně estetický dojem a „dech historie“ na druhé straně vědomí, že jde o součást největšího švindlu této civilizace.

peterd108

Do kostela chodím každou neděli, takže mi to tam přijde naprosto běžné.

zjentek

Já viděl v kostele farářa v underhozach a to mně návštěvy kostelů dost znechutilo. Jinak nechtěl nic.

aliendrone

Byl. Nic zvláštního jsem nepozoroval, ale především v těch starých gotických bývá v létě příjemný chládek. :)

Míša1234561

V kostele jsem byla. Přijde mi to sice nudné, ale ta atmosféra je zajímavá.

aliendrone

A co Rokio provedl tak strašného? Jestli to bylo HODNĚ strašné, tak je dost pravděpodobné, že by ode mne dostal palec – škoda! ;) :D :D

Mc Merkurion

… jen napsal něco vo hnusu a že by místo kostelů měli postavit obchoďák, ale že by se kvůli tomu ta odpověď musela mazat, to se mi teda nějak nezdá, jednou se projevil, tak to tu má zůstat …

aliendrone

Ach so… tak to se nedivím. ;) :D :D

klumprt

Rokio hodil pěkný šrapnel, můj palec si zaslouží. 🙂

Mc Merkurion

… kdyby zde neustále nepsal jak se dostat do nebe, pak bych mu i věřil …

elkon

Rokio je vymaštěnec.

Palpatine

Rokio doufám že to myslíte jako vtip, protože takové myšlení je docela barbarské. To, že se vám něco nelíbí neznamená, že je to hnus, a že by se to mělo zbourat. Hodně kostelů jsou převážně historické budovy, které uchvátí svou architekturou a jsou odkazem našich předků. Kromě toho obchody stojí na každém rohu a míst pro nové je dost.