Rokio

Je zablokování někoho obrana a zablokovaný většinou bývá agresor?

Pokud ano, proč je blokace jiného člověka např. na internetu obrana? Zablokovaný nemusí být vždy stalker a ani se nemusí dopustit trestného činu vůči tomu, kdo ho zablokoval. Navíc obrana je vlastně ochrana před něčím. Zablokovaný nemusel nijak útočit na osobu, která si ho zablokovala. A co doživotní blokace? Proč to lidé dělají? Oni si snad myslí, že jakmile by zablokovaného odblokovali, tak by začal druhý den hned nanovo?

Mně se už několik lidí zablokovali a pouze vůči jednomu jsem se dopustil trestného činu, za který jsem naštěstí nebyl odsouzen. On totiž se vůči mě opakovaně dopouštěl trestného činu, za který je trojnásobná horní sazba.

Jeden si mě zablokoval pouze kvůli dvou telefonátům, a to tuplovaně není stalking. Telefonovanému jsem nijak nevyhrožoval, ani z mé strany vůči němu nebyla žádná agrese.

Hlasujte v anketě

Nejlepší odpověď
Zvidatel

ne

Nemusí to být agresor, může porušovat pravidla těch konkrétních internetových stránek – a pravidla můžou mít jaké si stanoví, může spamovat, a může obtěžovat, být vlezlý a být velmi otravný (to spíš na soc. sítích, kde se blokují někteří uživatelé navzájem). Pak může urážet, být vulgární – ty už ale patří do té agrese. Může stalkovat a jinak obtěžovat.
Někde může dostat člověk ban – na určitou dobu nebo na pořád, nebo mu můžou přímo smazat účet.
Stalking vůbec nemusí souviset s vyhrožováním nebo agresí. Navíc stalkeři si velmi často neuvědomují, že jsou stalkery. A nemusí se jednat ani o stalking, člověk prostě může spamovat, být otravný, obtěžující ostatní (a každého může obtěžovat, vadit mu něco jiného).
Pokud jde o blokaci ze strany obyčejných lidí/uživatelů, tak ti můžou mít důvdod jaký chtějí, můžou jich mít spoustu. A to, že oni někoho blokují je jen na nich, protože se to týká jejich účtu a mají tu možnost. Důvod a rozhodnutí je na nich.

anonym

když trávíš čas na sociální síti, tak naprosto logicky chceš aby ten čas byl využit příjemným způsobem, čerpáním optimismu, zajímavostí, novinek z okolí rodiny či v rámci města které tě potěší … rozhodně se nechceš nad nikým a ničím rozčilovat, a proto pokud narazíš na někoho kdo píše hlouposti, není pro tebe žádným přínosem, prostě jej skryješ/zablokuješ … je to naprosto běžný způsob, kterým si na sociální síti utváří každý svou komfortní sociální bublinu.

anonym

je to tedy obrana, obrana svého komfortního prostoru v rámci sociální sítě od takových elementů, které tento komfort narušují.

Kryšpín

Demokracie je největší bordel / W. Churchill / a část občanů se podle toho předvádí, tudíž jakási kontrola se bude stále zvyšovat.
No a pokud Tě blokne soukmenovec tak jej ignoruj, má svoje ego na př. zlou přítelkyni, jedovatou tchyni, přísného šéfa, potíže s pohlavním orgánem tak pouští ventil jinde.