Michala11

Je velikost ega měřitelná?

Nejlepší odpověď
Kepler

To asi ne, stejně jako velikost inteligence. Jak chceš změřit něco, co ani není definováno? Jo, ego má někdo větší, někdo menší. Ještě že tak.
Franta Procházka měl takové ego, že má na hřbitově pomník z leštěné žuly. Adolf Hitler má neleštěné kulové a bez přehazovačky.

Další odpovědi
ivzez

Velikost ega je neměřitelná, přesto víme,
že u některých jedinců je nekonečná. (–:

annas

Neměří se, ale o vysokém egu svědčí i to, když člověk v určitém pořadí jmenuje sebe jako prvního.

Egoista se soustřeďuje jen na svůj prospěch, nebo určité prvenství nikomu nepřeje. Egoista je přece génius, který myslí jinak, protože ostatní jsou hlupáci.

https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jak-se-projevuje-vysoke-ego

Podívejte se na mou otázku a odpovědi na ni.

„Ja – pasledňaja bukva v azbuke, říkají Rusové. Já je poslední písmeno abecedy. Co napovídá toto ruské přísloví?“

Němci tvrdí, že „Der Esel geht voran“, tedy že „Osel jde jako první“." atd.

Https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/ja-paslednaja-bukva-v-azbuke-rikaji-rusove-ja-je-posledni-pismeno-abecedy-co-napovida-toto-ruske-prislovi
--

EKSOT123

Rusi mají takové rčení: „Чем ниже человек душой тем выше задирает нос. Он носом тянется туда куда душою не дорос.“
Takže možná podle nosu a záklonu hlavy… haha
Ale napadají mě varianty ega- 1)věřím miluji sebe 2)věřím nějaké ideologii 3)věřím pravdě, lásce, potažmo Bohu

No možná je to ještě trochu jinak, nebo to tak je, ale ne tak jednoduše.

že by ve stupních Chuck-Norrisových? https://www.go­ogle.at/search?rlz=1C1CH­BH_csAT780AT780&biw=1366­&bih=657&tbm=is­ch&sa=1&ei=ub­PkW_ffIq2AzgPhyq­CwBA&q=chuck+no­rris+gif+at+scho­ol&oq=chuck+no­rris+gif+at+scho­ol&gs_l=img.3­...109541.113761­.0.114911.10.10­.0.0.0.0.104.834­.9j1.10.0....0­...1c.1.64.im­g..0.2.190...0i19k1j0i30­i19k1j0i5i30i19k1j0i8i30­i19k1j0i30k1.0­.RZtHhlBcIIY#im­grc=Qz3KY-cxHK9zwM:

orestez

V který čas? Ráno, v poledne, nebo večer?

hapiky

Je měřitelná! Na jedné straně je altruismus, na druhé egoismus.
V tomhle rozmezí jsme všichni.
Myslím, že většina lidí je tak 50 na 50 + -.

aliendrone

Měřitelnost ega vidím bledě, nicméně odhadnout jeho velikost se dá. Tak třeba já – velmi skromně a stydlivě odhaduji své ego přibližně na HODNĚ VELKÉ! ;) :D :D :D

Kelt

Ve chvíli, kdy si myslíte, že jste někdo a nikdo není lepší než vy je to 1, nebo 100. a ve chvíli, kdy vidíte výsledek, ke kterému vedla obyčejná lidská chyba, se blíží 0.