Gestas

Je tu někdo, kdo se považuje za hloupého?

Nejlepší odpověď
Jiří Bohumil

Já a často, když „narazím“ na nějaký složitější problém.
Ale pak zase za chytrého, když se mi jej podaří zvládnout a vyřešit.:-)

Další odpovědi
Rokio

Pokud myslíš slovo „hloupý“ jako slovo vyjadřující nedostatek vědomostí, tak já se za hloupého považuji v oblastech, o kterých toho moc nevím a o které nejevím zájem. Patří mezi ně například astronomie, filozofie, astrologie, chemie, vyšší matematika, botanika a další vědy, se kterými mám problémy.

led

Ak niekto o sebe hovorí, že je hlupák, znamená to len, že nie je hlupák. Vie, že nevie. Skutočný hlupák nevie, že nevie.
Ach, som to „polepetko“, teraz pri hľadaní hlupákov, som zistila, že ma predbehol Lao-c´: „Človek, ktorý vie, že je hlupák, nie je veľký hlupák“. (Lao-c')
A čo mi povedal Cicero? „Hlúpy je ten, kto prvý povie svoj názor. (Marcus Tullius Cicero)“ Tak načo sa náhlim ☹
„Ak zbohatne múdry, opraví si dom, ak zbohatne hlupák zaobstará si druhú ženu.“ (Čečenské príslovia)
a na záver: „Pamätajme, že kto píše pre hlupákov, nájde vždy široký okruh čitateľov.“ (Lev Nikolajevič Tolstoj)
uvedené citáty sú z Wikicitáty: https://sk.wi­kiquote.org/wi­ki/Hlup%C3%A1k

marci1

Někdy ano, ale hlupák se za hlupáka nepovažuje. 🙂

Drap

Já, proto mne vždy vyděsí když narazím na ještě většího blbce.

ivzez

Není tu nikdo, kdo by se považoval za hloupého.

Nikdo se nepovažuje za hloupého, ani Rokio,
který to o sobě napsal v souvislosti s vědomostmi.

Nedostatek vědomostí či zkušeností není hloupost. Za hloupost
považuji neochotu či neschopnost se zamyslet nad jiným názorem,
neustále se učit a trvání na své „neomylnosti“.

yuko

Nepovazuji se za hloupou, ale v zivote jsem byla hloupa hodnekrat.

Thugrar

Paradoxní je, že hlupák se nikdy za hloupého považovat nebude. Inteligentní člověk si o sobě může buď myslet, že je hloupější, než ve skutečnosti je, nebo ví, že je chytrý, ale nedává to najevo. Dávat najevo svou chytrost je vlastně hloupost, když to tak vezmeš :D Takže já se nepovažuju za nic, to musí u každého člověka posoudit druzí 🙂

Klaproth

Za hloupého se nepovažuji, ale několik pořádných hloupostí už jsem v životě udělal.

pizlicka

Já si vždy myslela,že se musím tvářit za každých okolností,že vím.....do doby,než jsem přišla na to,že moudrý člověk se nebojí říct,že neví.takže-NEVÍM.že jsem hloupá si nadávám často,ale necítím se tak 😁

orestez

Za hloupého v jaké oblasti? Oproti vědomostem zdejšího chleba ivzez se považuji za hloupého. Ale který hlupák by dokázal víc, než kdejaký hloupý inža. Byl zde položen index hloupý hloupá? To musí rozřešit gestapo.