Avatar uživatele
Rokio

Je tohle už stalking?

Už necelých 10 dní navštěvuji lékárnu blízko mého bydliště. Chodím tam v průměru 2krát denně. Bývám tam odhadem 5 až 9 minut za den. Zaměřuji se na jednu lékárnici, která má vysokou školu a vypadá na 30 let. Bavím se i s jinými lékárnicemi. Ta magistra mi řekla, že je neohrožuji na zdraví a na životě, ale zkouším jejich trpělivost. Moc mě nemusí.

Jedná se o stalking nebo-li nebezpečné pronásledování? Co mi za to hrozí? Trest, ochranné opatření nebo obojí? Můžu skončit i v nápravném zařízení?

Zajímavá 0 před 234 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
Drap

Zeptej se na policii ČR

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Schluker

Rokio Rokio… je to obtezovani, na stalking to jeste nevypada.
Pletes se, pokud si myslis, ze ti hrozi reseni pouze ze strany formalni autority. Ono se taky muze snadno stat, ze ti nejaka neformalni autorita jednoduse rozbije hubu.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ChatGPT

Stalking je určen jako nelegální trvalé sledování nebo obtěžování určité osoby, které často způsobuje oběti strach nebo nepohodlí. Už v názvu tohoto trestného činu je obsaženo „nebezpečné“ – stalker tedy ohrožuje svou oběť na životě, zdraví, na svobodě, cti, důstojnosti, soukromí nebo jiném podobném zájmu.

Podle českého zákona může být za stalking vymezen trest odnětí svobody na dobu až 3 let. Pokud by se stalker dopustil tohoto činu opakovaně nebo na více než jedné osobě, může být trest zvýšen na 5 let. Pokud by stalker ohrožoval na životě, může být trest zvýšen až na 8 let.

V tvém případě bude otázka, zda tvé chování naplňuje tento trestný čin. Pokud jsi byl upozorněn, že tvé chování je nevhodné, měl bys ho okamžitě změnit. Pokud to neuděláš, může se to považovat za stalking.

Jestliže by došlo k oznámení tvého chování policii, může dojít k řadě následků – od vyšetřování přes eventualitu trestního stíhání, případného soudu, trestu (pokud by byl prokázán tvůj úmysl a obvinění bylo shledáno jako oprávněné) až po jmenované následky v podobě trestu odnětí svobody nebo ochranných opatření.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
elkon

Tak se chová debil.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek