Martin Jareš

Existuje zákon/paragraf na sexuální obtěžování po telefonu?

Chtěl jsem se zeptat, zda existuje paragraf či zákon o situaci, která se mé přítelkyni dnes naskytla. Jedná se o to, že (podle hlasu) jakýsi pubertální výrostek zavolal na číslo mé přítelkyně a v hovoru bylo čteno pomocí Google překladače hanlivé věty s prosbami o sexuální styk a následně sám mladík začal vydávat zvuky předstíraného orgasmu. Ke konci hovoru se vydal za jinou osobu (ověřil jsem si, že ta osoba, za kterou se vydával nebyl volající, jelikož číslo volajícího neodpovídalo jeho číslu).

Nejlepší odpověď
aliendrone

Mysli trochu, když před tebou pojede auto a v něm na zadí sedačce bude sedět harant, který na tebe bude dělat „dlouhý nos“ či jiné xichty, poběžíš také na policii s tím, že se cítíš uražen na cti? Cho… :(

Chlapi mají pravdu, z věcí které si můžeš vyřešit SNADNO sám nedělej třetí světovou.

Jinak https://www.po­licie.cz/clanek/ne­nechte-si-libit-stalking.aspx , https://www.kur­zy.cz/zakony/89-2012-obcansky-zakonik/paragraf-2986/

Další odpovědi
Kepler

Tohle ještě není sexuální obtěžování. Teprve až by to splňovalo skutkovou podstatu stalkingu (pronásledování), tak na to už paragrafy jsou. Jinak je na to lehká pomoc: taková čísla si zařaďte mezi zakázaná, čímž je blokujete. Tuto funkci má i můj poměrně levný „hloupý“ telefon. Jestli i ten tvůj nevím, ale zkusit to můžeš.

Kryšpín

Vypnout a zablokovat jeho číslo, je to ukázka části generace jaká vyrostla v blahobytu, když se začínají nudit a mají dostatek peněz.