beer

Mně to také připadně jako struska..

Další odpovědi
Awe

pochybuju že v téhle velikosti to bude pravý meteorit…Už pouze 1 cm úlomky mají velkou hodnotu kolem 400–600 Kč né-li více. Ale pokud by si chtěl opravdu důkaz musel by si to nechat projít analýzou
Doplňuji:
Ještě mě napadlo…Pokud je to křehké je to vypálený odpad z nějaké slévarny. Já měl toho hromady z třineckých železáren

honzikd

Doporučuji tento údajný meteorit zahřát na co nejvyšší teplotu, až začne emitovat viditelné světlo (zářit). Po té rozložit ono světlo pomocí skleněného hranolu, a výsledné spektrum analyzovat. Pokud je to meteorit, bude jistě obsahovat hodně Fe a Ni + hromadu dalších kovů s vyšším protonovým číslem.
Nebo můžete zkusit tento artefakt vyleštit, a naleptat povrch kyselinou dusičnou – pokud se jedná skutečně o meteorit, objevíte velice hezké tzv. „Widmanstättenovy obrazce“.
Ale vážně, vypadá to spíše na zcela běžnou strusku.

zjentek

mám téměř stejný. Je to lávový kámen nalezený přímo u sopky ..ten můj ,)

Není nic jednoduššího než kontaktovat třeba nějakou vysokou školu a požádat je jestli se na to nepodívají. Od sestřenky manžel nedávno našel podezdřely „kámen“ v potoce a poslal ho někomu do Prahy ten to odnesl do školy a potvrdili mu že to je meteorit. Byl ještě větší než to co máte vy.

BeryBery

ja bych zkusil magnet