Pitras

Spadl někdy meteorit v okolí Třebíče??

Ahoj chtěl bych se zeptat, jestli někdo nevíte o nějakém pádu meteoritu v okolí Třebíče. Díky
Doplňuji:
aha, takže by se to dalo najít i detektorem kovu? A nevíte kde přesněji by byla největší pravděpodobnost nálezu? Díky

Odpovědi
anonym

To nevím, alev okolí Třebíče (mimojiné) lze nalézt pozůstatky dopadu Rieského meteoritu – vltavíny (resp. moravity).
Doplňuji:
Detektorem kovů by to nešlo – jde o tektonické ´sklo´, nikoli o vodivý materiál.
😉
Třeba tady http://www.ro­dinaonline.cz/ar­ticle.php?cla­nek=1497 si o nich něco přečti, ale:

  1. přesná místa nálezů se – pochopitelně, tají
  2. kopat na cizích pozemcích je zakázáno (bez svolení majitele)
  3. veškeré vykopané nálezy patří státu
  4. kopání bez výdřevy (zajištení výkopů) může být smrtelně nebezpečné!!!

😉

Lamalam

Myslím, že v okolí Třebíče v dějinách planety Země nějaký meteorit jistě dopadl. Detektorem kovů najdeš pouze železné meteority, ale existují i kamenné.