dusanharslin

Je teoreticky možné, že je Josef Laufer cestovatel v čase?

Josef Laufer, původně Don José Francisco Pérez Rodriguez de Montagnes de Laufer se narodil 11. srpna 1939 v Sables d'Olonne (Francie), je český zpěvák, herec, scenárista, režisér, tlumočník, moderátor a textař. Jeho otec byl židovského původu ze Slezska, který byl lékařem a jeho maminka byla rodilá Španělka. V celé své profesionální kariéře úspěšně využívá své jazykové znalosti, kdy mimo češtiny, slovenštiny, polštiny a ruštiny hovoří plynně anglicky, francouzsky, španělsky nebo německy. Působil jako scenárista a televizní režisér současně v „socialistických“ i „kapitalistických“ televizích. Od roku 2020 leží v kómatu v pražské nemocnici v Motole po operaci srdce, kdy při této operaci prodělal srdeční zástavu, po níž byl lékaři uveden do umělého spánku…

V roce 1983 složil a otextoval song „Sbohem lásko, já jedu dál“, který se stal v Československu okamžitě hitem. Je tento hit možná o úplně něčem jiném než o řidiči kamionu? A proč v samotném klipu k písničce vystupuje zpěvák místo řidiče kamionu jako námořník na lodi? https://youtu­.be/Zm8ZN_6zSdQ

EDIT: Ve videoklipu si můžete povšimnout i dalších zajímavostí. Např. loď nese název BESKYD u kterého Kottův slovník uvádí, že slovo „beskyd“ znamená „horu na hranici mezi dvěma vyššími, přes kterou se chodí“ nebo to, že kouřící žena v lodním baru byla předešlý záběr starší a mladá brunetka které foukl cigaretový dým do tváře sedí v pozdějším záběru ve druhé sloce zestárlá v lodním baru.

Nejlepší odpověď
elkon

Teoreticky se dá vymyslet cokoli. Funkční i nefunkční.

Další odpovědi
paul1

Teoreticky je možné všelico, i toto.