Georgo2010

Je slušné oslovovat v emailu tuzemského obchodního partnera v 1.p., pokud si nejsem jistý ve správném skloňování příjm.?

Nejlepší odpověď
annas

Oslovuje se vždy 5. pádem, takže pokud nepoužijete příjmení, jedině Vážený pane (+ vedoucí, řediteli, inženýre…). 1. pád vyjadřuje nadřazenost, navíc jde o tvar nespisovný.

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/spravne-osloveni-prvnim-padem

Další odpovědi
Děda Louda

Ne.
Doplňuji:
Není to slušné ani v osobním styku, natož pak písemném, tedy ani v emailu.