autacek

Je pravda, že Židé vzali (vznikem Izraele) svoji zem muslimům?

..zem Muslimům = muslimům.

Odpovědi
Edison

Ne tak docela. Moderní Izrael vznikl hlavně z rozhodnutí OSN. A nejen tyhle dvě ná boženství se tam střídala asi nejčastěji na světě.

Zdroj: https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Izrael

hapiky

Byla to země nikoho.

ivzez

Není to pravda.
O vzniku Izraele rozhodlo OSN, nikoliv Židé.

kvik33

Není.
Ta zem nikomu nepatřila.
Kdo dřív přijde,ten to má.

Edison

Hapiki, to už ale vůbec není pravda. Palestinci se tam vzali asi jako jak?

hapiky

Židovským obyvatelům tato země patřila už 2tisíce let př.n.l. Na Palestinu ji přejmenoval až císař Hadrianus. Jelikož byli Židé neustále pod nadvládou cizích mocností(od Babylóna po Římany), kteří jej násilně vystěhovávali a zootročovali, byla tato země osídlovaná dnešními muslimy(Pales­tinci). Jelikož Palestinci nikdy nebyli uznání jako samostatný stát, ani tato země nemůže být považována za jejich státní územní právo, nebo nějaké státní hranice.

Edison

Hapiky, problém je mj. v chápání pojmů: To, že tam žil nějaký národ ještě neznamená, že to byl nějaký státní útvar. I na „území nikoho“ může někdo pobývat. Dokonce ani „nadvláda“ jiného státu z toho nedělá „území někoho“. Stát tam nikdy nebyl a byl ustaven skutečně až z rozhodnutí OSN.

Mimochodem.. je zajímavé si všimnout, že tyhle uměle ustanovené státy z rozhodnutí třetích stran mají vždy problémy se svým okolím.