Anikitos

Je pravda, že některým lidem stačí pouze pár hodin spánku?

Např pouhých 3–5 hodin denně.. je to pravda a jestli jo, stačí jim to, nejsou pak unavení?

Kde je vlastně prokázáno těch doporučených 7 až 8 hodin spánku?

Já teda spím většinou kolem šeti hodin, o víkendu i těch osm..
Jaká je vaše doba spánku, je někdo z Vás zvyklý spát opravdu jen tu ”chvíli?”

Podobná otázka
Je délka potřebného spánku individuální?
https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/je-delka-potrebneho-spanku-individualni

Odpovědi
led

Je to pravda. Pri kvalitnom spánku stačí spať kratšiu dobu. Spávam priemerne 4–5 hodín a nechýba mi to.

Edison

Určitě ano. Naše ministrině práce a sociálních věcí v demisi přichází z práce domů kolem půlnoci a vstává ve čtyři ráno.

aliendrone

Spím obvykle 2×, zřídka 3× denně (dohromady max 5h, spíš méně), přičemž 1× týdně se „dorazím“ (2×3–4h). Ano, únavu pociťuji velmi silně už od cca 40 let, do té doby v pohodě. Někdy jsem tak down, že musím třeba zastavit a dát „desetiminutovku“.

Prášky na spaní mi zaberou, ale za cenu, že druhý den jsem doslova jako mátoha, chlast (pokud to má být účinná spací dávka) zase přináší kocovinu. Jediné, co mi zabírá spolehlivě je tráva, kterou si cca kvartálně dopřeji – to je panečku spánek! 6, dokonce i 7 hodin NEPŘETRŽITÉHO mrtvolně hlubokého spánku, to je SLAST!!! Probudím se o 10 let mladší! To mi vydrží asi tak 2 dny a pak jsem o5 tam, kde před tím. Ale abych jen neskuhral, má to i své výhody! ;) :D :D

Kepler

Potřeba spánku je velmi individuální a s věkem klesá. Zásada je spát tak dlouho, jak potřebujeme, abychom byli odpočatí.http://www­.pesina.medikus­.cz/o-nemocech/spravna-delka-spanku-2053 Já jsem sedmispáč, takže logicky je to v průměru 9 hodin 🙂. Ale jo, až ze mně bude opravdu stařík, možná mi bude stačit těch 5 hodin. Bylo by škoda prospat ten čas, který mi ještě zbývá.