Rokio

Je podle vás důležitější IQ nebo inteligence člověka?

Nejlepší odpověď
Nuk nuk

Za nejdůležitější považuji charakter. IQ = inteligenční quocient není nic zásadního, je to jen vypočítané číslo z nějakého testu či vyšetření, které tak nějak plus mínus informuje o inteligenci jedince. Inteligence je dobrá věc, ale o tom, jaký člověk je, nic neříká.
Většina diktátorů a lidí, kteří v historii páchali zlo, měla vysoké IQ.
Já jsem kdysi pracovala s lidmi, kteří měli IQ podprůměrné i nižší. Byli dospělí, chovali se často jako děti, ale povahou byli často lepší než "inteligentní­ů lidé.

Další odpovědi
Drap

Nezjišťuji u lůdí jejch IQ, ani s nimi nedělám žádné testy. Hodnotím každého podle toho, jaký je.

Tw!st

Já mám za to že je to to jedno a to samé Intellect Quocient = inteligence, je v tom minimální rozdíl.

led

IQ = hodnota veľkosti inteligencie človeka podľa stanovených podmienok.
"Stupeň rozumovej výkonnosti sa udáva tzv. inteligenčným kvocientom (IQ). Inteligenčný kvocient, ktorým sa meria stupeň úloh, sa prepočíta na tzv. mentálny vek- MV (vek zistený testom). FV je fyzický vek diagnostikovaného. Inteligenčný kvocient sa prepočítava podľa vzorca:

MV / FV x 100 = IQ

Inteligenčné testy podávajú základnú orientáciu o stupni rozumovej výkonnosti.„
http://refera­ty.aktuality.sk/in­teligencia/re­ferat-26145
"Inteligencia je označenie pre mentálnu spôsobilosť a kognitívne schopnosti jedinca, najmä schopnosť učiť sa, logicky uvažovať, spájať súvislosti, rozlišovať, myslieť abstraktne, učiť sa a pamätať si, tvoriť. Neexistuje však žiadna jednotná definícia inteligencie. "
http://sk.meta­pedia.org/wiki/In­teligencia
Vzhľadom na formuláciu otázky "Je podle vás důležitější IQ nebo inteligence člověka?“ potrebujete zvýšiť vašu „schopnosť učiť sa, logicky uvažovať, spájať súvislosti, rozlišovať, myslieť abstraktne, učiť sa a pamätať si, tvoriť.“

Na otázku, beriem človeka takého, aký je, s jeho inteligenciou, jeho kladmi a zápormi. Ale bude to asi tým, že aj ja mám zjavne IQ= – (mínus) 30