bolak

Je pravda že čím je člověk hloupější, tím je šťastnější?

Je tam přímá úměra?

Nejlepší odpověď
dudu

Určitě ano, protože jsem přímo přešťasten. Patřím i mezi sklerotiky a díky tomu do skupiny šťatných, neboť mám všechno na co si vzpomenu. Pravda bude asi někde uprostřed.

Další odpovědi
zjentek

určitě, páč jsem velmi nešťastnej

MK44

Přímá úměra asi nebude adekvátní výraz. Důležité je o své hlouposti nevědět. Potom je člověk spokojený sám se sebou, nabude sebevědomí a dostaví se společenský úspěch. Je třeba překonat určitou hranici hlouposti, stát se dostatečně nestydatým, bezohledným, nezabývat se tím, jaký dopad bude mít vaše činnost na ostatní, naučit se je zastrašovat, korumpovat a netrápit se tím, kdo to odskáče. Po vás potopa. Pak zřejmě jeden nemůže být šťastnější. Jinak by o to tolik lidí neusilovalo. Projevuje-li se vaše hloupost tím, že s vámi jiní zametají, nemáte co do huby a kde se ohřát, zpravidla moc šťastné chvíle neprožíváte. Vaše hloupost vám neunikne, uvědomujete si ji – a je po štěstí! Tak takhle nějak bych to pojal … 😉

fcoop

I blbec má své problémy.
Třeba by mohly být k smíchu,ale on je bude prožívat stejně intenzivně,jako chytrolín ty své.

Stingo

Lidé s vyšší inteligencí mívají častěji deprese.

anonym

Hele něco na tom bude.. čím chytřejší jsi tím více si uvědomuješ jak je svět v prdel- .. blbý člověk vnímá svět jako dítě ;)

anonym

Chceš tím jako naznačit, že Babička od B. Němcové byla blbá ?

Hamon

Já su tak ščasné!

Kelt

Jak chcete definovat chytrost a jak štěstí? Pro každého se jedná o zcela odlišné skutečnosti. Jsou lidé z nízkým IQ, kteří zpaměti provádějí složité výpočty, nebo si pamatují dlouhé pasáže z knih . Dobrá paměť se nemusí rovnat chytrost.
Pro někoho je štěstí, že je zdravý a může chodit, pro jiného k tomu nestačí ani 2 auta a dovolená dvakrát za rok. O úměře se zde nedá mluvit, protože ani štěstí, hloupost, chytrost nejde změřit a určit.

Mareg

  1. Začni se ptát jsi-li šťastný a zaručně šťastný přestaneš být.
  2. Co je to IQ? To je to co měří testy IQ.

gagaga

jsem prikladem !

  • iv-