rob1

Je možné studovat VŠ v zahraničí, když v září nastupuji do 4. ročníku gymnázia, a dostat na to stipendium?

Zdravím,
zajímá mě, zda je možné studovat VŠ v zahraničí, když v září nastupuji do 4. ročníku gymnázia. Myslím přes nějaké stipendium, jelikož na plné studium v zahraničí nemám. Dva první ročníky jsem vystudoval na denním studiu, letos jsem dokončil 3.ročník gymplu, nyní tedy nastupuji do čtvrtého. Můžete mi někdo poradit, jak na to? Mým snem je studovat v Americe, ale byl bych rád i za Anglii, možná Německo apod.

Děkuji za rady

Potřebuji stipendium, jelikož nemám na studium finance. Na kolik tedy může vyjít studium i se stípkem? A jak je to s letenkami, ubytováním?

Nejlepší odpověď
annas

Nejvíc se dovíte ve škole. Zde jde jen o prvotní informace. Opravdu nejlepší je obrátit se ve škola na výchovnégi poradce, má aktuální informace, přpadně vám je pomůže zjistit, poradit atd,.

"Nejznámější a pravděpodobně i nejjednodušší možnost, jak studovat v zahraničí, nabízí program Erasmus (dříve Socrates) zaštiťovaný Evropskou unií. Kromě něho existuje ale i mnoho dalších možností získání stipendia anebo studium v zahraničí na vlastní pěst.

Studium v cizí zemi je možné si zařídit i zcela samostatně. V zemích Evropské unie platí, že student z jiného členského státu musí mít stejné podmínky pro studium jako místní občané. Pokud se tedy v dané zemi neplatí školné, neplatí ho ani ostatní občané EU.

Vyřízení samostatného studia v zahraničí bývá často administrativně náročnější, protože si uchazeč musí sám zjistit všechny informace o škole a podání přihlášky, projít přijímacím řízením, zajistit si ubytování apod. Na druhou stranu ale získává možnost zúčastnit se v zahraničí celého studijního programu a získat například bakalářský nebo magisterský titul, což většina stipendií neumožňuje."

http://www.naz­kusenou.cz/stu­dium-v-zahranici-a31.html

Studium v USA
http://www.stu­dujemevusa.cz/ca­tegory/vysoka-skola/
http://www.stu­diumvamerice.cz/stu­dium-v-zahranici-studium-v-usa-studium-v-americe-amerika-studium/studium-univerzity-v-usa.html

Studium v Anglii – akltualizace 2013
http://www.lochnes­ka.cz/studium-na-vysoke-skole-v-britanii-vysoka-skola-v-anglii

Když si dole na stránce kliknete na odkaz, dovíte se o zkušenostech se studiem v této zemi.

Obecně o studiu na VŠ v EU, obory a pdrobnosti, které jsou potřeba.

http://www.job­s.cz/poradna/u­niverzity-v-eu-jsou-otevrene-i-vam-zkuste-to/

http://www.vy­sokeskoly.cz/cla­nek/studium-v-zemich-evropske-unie

Další odpovědi
Nuk nuk

Samozřejmě, že to možné je. V první řadě je ale nutné ovládat jazyk dané země (angličtina, němčina). Jako první krok, je dobré si vyhlédnout konkrétní školu a zjistit si jaké má podmínky přijetí, zda vůbec přijímá cizince, a co od takového cizince vyžaduje navíc. Většina takových škol má informace na internetových stránkách, případně stojí za zvážení i telefonický pohovor. S velkou pravděpodobností budete muset předložit ověřený překlad vysvědčení včetně maturitního. V případě USA nebo Británie budete potřebovat také příslušné vízum nebo povolení k dlouhodobému pobytu. (Vycestovat do Británie můžete jen s pasem, ale vzhledem, k tomu, že vystupuje z EU, bude zřejmě časem potřeba i vízum nebo nějaké jiné povolení, pokud tam budete déle než 3 měsíce).