Pajarero

Lze studovat SŠ i VŠ současně a dálkově?

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, zda by bylo možné studovat zároveň SŠ i VŠ, obě dálkově…Maturitu mám z denního studia, ale chtěla bych skusit jiný obor na SŠ a zároveň jiný na VŠ, tak bych chtěla vědět zda je to možné skombinovat ve stejném čase. Předem děkuji za odpověď
Doplňuji:

  • omlouvám se za ty hrubky *zkusit a zkombinovat

Odpovědi
Hamon

Ano, některé SŠ je možné studovat v kombinovaném studiu (od osmnácti let, jestli se nepletu). Vzhledem k tomu, že přinejmenším na VŠ docházka není povinná, jen se musíš dostavit k zápočtu a ke zkouškám, asi by to zkombinovat šlo. Navíc výuka obvykle probíhá jednou za dva týdny, takže máš padesátiprocentní šanci, že se výuka nebude překrývat. Ale bude to opravdu pořádná makačka. A nebudeš mít žádný volný víkend…
Doplňuji:
Ale ruku na srdce, pro zaměstnavatele je o jen papír. Sám se docela obstojně živím v naprosto odlišném oboru, než který jsem vystudoval.