rob1

Je možné studovat VŠ v zahraničí, nepocházíte-li z bohaté rodiny?

Studuji stredni skolu 4. rocnik Gymplu. Nepochazim z nejak bohate nebo movite rodiny, spise naopak. Mou otazkou je zda je vubec mozne studovat VS v zahranici. Vim o vejskach v EU, kde se neplati skolne, kde je mozne si po case najit praci. Ale, kde vzit penize na cestu tam a jak tech par mesicu tam prezit? Vsude je napsano – studuj v zahranici, ale prijde mi, ze si to muzou dovolit lide, co penize maji a pochazeji z rodiny, ktera zrovna neni nijak chuda ani prumerna.
Jak to tedy ve skutecnosti je? Nejake zkusenosti?
Predem dekuji

Nejlepší odpověď
ivzez

Co umíte, v čem jste dobrá/ý?

Existují škol poskytující stipendia, která pokryjí náklady na studium.
Nejen v Evropě – např. v USA lze získat (nejen) sportovní stipendia.
Na cestu tam/zpět si lze vydělat během prázdnin.