hooky

Opravdové dálkové studium VŠ – Ne kombinované

Ahojte, chtěl bych se zeptat zda někdo víte o nějakých školách ( VŠ ) kde se dá studovat opravdu dálkově. Ne kombinovanou formou. Je mi jasné že to nebudou technické obory, ale kvůli zaměstnání není možné dojíždět třeba 1× za 14dní a plnit docházku. Zaměstnavatel mi nevyjde vstříc vůbec. Četl jsem, že na některých školách na tu docházku nehledí a jezdí se opravdu jen na zkoušky. A ještě jedno upřesnění, ne soukromé školy. Tam mi sice vyjdou vstříc a domluví si se mnou konzultace na mé volno ale zase je to hodně peněz. Máte někdo zkušenosti ?

Nejlepší odpověď
annas

Zkuste si projít odkaz, v němž je kompletní přehled vysokých škol a univerzit pro bakalářské, magisterské a navazující studium v prezenční, kombinované i dálkové formě studia.

http://www.hy­perstudent.cz/sko­ly.php

Další odpovědi
ivzez

Domnívám se, že „opravdové“ dálkové studium nenabízí žádná VŠ,
že dnes VŠ nabízejí pouze kombinované studium.

Ovšem nabídka je hodně široká, určitě najdete školu,
která konzultace nabízí pouze na víkendy.

Každopádně bych doporučila školu vybírat podle obsahu studia
(podle toho, čemu se chcete v budoucnu věnovat), ne (jen) podle doby konzultací.
Doba/povinná docházka by podle mne neměla být hlavním faktorem.

Studium na VŠ potrvá pár let, během nichž můžete zaměstnání
(i několikrát) změnit. Je možné, že najdete zaměstnavatele,
který Vám studium uzná jako zvyšování kvalifikace, uzavře s Vámi
dohodu, na jejímž základě Vám bude poskytovat studijní volno.

Takových zaměstnavatelů sice není mnoho, ale jsou.
I pro Vás by bylo výhodnější pracovat v oboru, který budete studovat.
Souběžně se studiem byste získal i praxi v oboru…

Krakis

Jediné opravdové studium je život-to ti nedá žádná VŠ…