Hodiada

Je mi divné proč pořád štěká do prázdna …

Náš pes skoro každou noc štěká , nikdy mi to nebylo divné ale včera jsem nemohla usnout a náš pes pořád štěkl tak jsem vyšla na balkon a podívala se na něj. Stál a štěkal před sebe . Moc dobře sem viděla že tam má prázdno, asi 7 metrů, na chvilku sem se lekla že je u nás zloděj ale to jsem zavrhla. CHvíli jsem ho ještě pozorovala a pak na něj zavolala .. okamžitě přestal, já zalezla a pak už se štěkání neozývalo … žádné zvíře tam určtě nebylo, Pes by za ním určitě hned běžel a chtěl ho zakousnout nebo podobně, kdyby to byl pes běžel by blíž k němu a kdyby člověk,neštěkal by ale šel si pro podrbání … nevím je mi to divné .. nemůže to být něco paranormálního ?? Hledala jsem na internetu ale nic podobného tam není … l

Nejlepší odpověď
anonym

Ten kdo má psa, zpravidla pozná různé „druhy“ štěkání jeho pesana. Např. pes jinak štěká na ježka, jinak na cizí osobu za plotem, jinak když si vynucuje pozornost a jinak když žebrá a třeba úpně jinak když na sebe v noci poštěkávají se psy v sousedství.
Ale jak štěká pes na duchy, to jsem ještě nezjistila. 🙂
Pravdu mají ti, kdož tady připomínají mnohem více vyvinuté smysly psa, takže on slyší a cítí to, co lidé ne. A na to mohou reagovat.
ad česílko: na přestupkové komisi byste sice mohli skončit, ale ničeho bys
s největší pravděpodobností nedosáhnul. Muselo by se prokázat, že pes SOUSTAVNĚ ruší noční klid a měřením by se muselo doložit (OHS), že intenzita hluku je nad povolenou hranici. Věř, že hluk silničního provozu pod oknem nebo provoz nočního podniku v domě je mnohem vyšší a dlouhodobější a přesto
ve většině případů hygienické normy nejsou porušeny.

Další odpovědi
anonym

Pes určitě „paranormální“ není. Uvědomte si, že má podstatně jemnější sluch než vy. V noci je slyšitelnost vyšší než přes den a většinou spolu komunikují psi i na větší dálku. Příště se zkuste zaposlouchat, jestli někde v dáli neuslyšíte jiného psa.
Stačí ale na domácího „hlídače“ zavolat a ten většinou pochopí, že také hlídáte , že vás ruší a uklidní se.

anonym

Pes má lepší smysly než člověk, vidí až na kilometr a čich má minimálně 1000× lepší, štěká na to co člověk nevidí, neslyší a necítí. Mohl vnímat pohyb apod. Taky si mohl, jak píšeš, vynucovat přítomnost člověka.
-
Ještě že nebydlím poblíž, z každonočního štěkotu bychom skončili na přestupkové komisi.

Andre5000

Jak už tady ostatní píšou, pes má vyvinutější smysly než člověk, proto vidí a cítí, to co mi ne. Já zase chovám kočky, ty taky věčně na něco „zírají“. Pokud se zajímáš o to „paranormálno“, zkus navštívit „esoterikweb.cz“, rubriku „vaše příběhy“.

Kacenka_

Většinou tu píšete že pes má vyvinutější sluch atd… Já mám roční fenku a je od narození hluchá. Jak se to dá tedy vysvětlit u takových psů? Dělá mi to poměrně často.