psí štěkání

Náš pejsek který se jmenuje Sárinka vždy když přejede kolem našeho domu auto nebo když příjde návštěva začne štěkat. a tak štěká půl hodiny nebo do doby kdy si je jistá že už nic nehrozí. Nevíte jak alespoň zmírnit nebo zamezit štěkot?

Nejlepší odpověď
anonym

Sice víme, že pejsek se jmenuje Sárinka, ale nevíme jakého je plemene. To je dost důležité. Některá plemena jsou prostě tišší a jiná „ukecaná“. V těchto projevech se velmi liší třeba čau-čau a knírač. Také nevíme, jestli pes štěká v bytě nebo za plotem či u vrat. Těžko posoudíme, jestli pes štěká ze strachu a nejistoty nebo proto, že hlídá.
Těžko ti tedy na dálku radit když nemáme dost vstupních informací. Na každý pád se nejedná o nějakou neobvyklou poruchu chování, kterou by nemohl zvládnout i začátečník s trochou důslednosti a zpřísněným přístupem k výchově.

Další odpovědi
honza19hk

na toho našeho platí Drž hubu. A zmlkne,ale na auta neštěká jelikož by se uštěkal,jediný na co štěká je když nastartuju VT-55 protože to dost řve.

Makina

Okřiknout – i milovaný pejsek se musí vychovávat

BANAN93

náš pes štěká naštěstí až když někdo večer otevře vrata – takže jsem spokojený, ale zároveň nás tak bonzuje otci když se vracíme z flámu :D (parchant je v chodbě v baráku a slyší to)

zkusil bych vždy když takhle začne tak vzít vodítko a jít to s ní jako omrknout a uklidňovat jí – ale pozor ,aby toho zase nezneužívala jako možnost jít s vámi na procházku

Doplňuji:
jinak to že štěká ze začátku na návštěvu to je dobře – jakmile ale vidí že vy tu návštěvu akceptujete, tak musí přestat..... u takovejch těch malejch „raťafáků“ to bude asi těžší protože maj strach ..... ještě bych zkusil vždy upoutat její pozornost nějakou hračkou atd. aby pes viděl že se pro vás vůbec nic neděje. S tím autem to by jí mělo přejít – to zjistí, že to nemá cenu

terry

Bude to chtít trpělivost a důslednost. Ale odnaučit se to dá.
Můžete jí pokaždé důrazně říct třeba ticho. A opakovaně. Až ztichne.
Důležité je, abyste příkaz dali vždy. Za čas jí bude stačit třeba jen jedno štěknutí, aby vás upozornila.
Ale důslednost je nezbytná.