kurec

Je léčba psychologem v ČR hrazena zdravotní pojišťovnou?

Nejlepší odpověď
Alesh

Tak předně je dobré vědět, že psycholog není doktor medicíny (MUDr.).
Pak je to tak, že tak zhruba půl na půl jsou ti, co fungují na pojišťovnu a ti, co fungují na přímou platbu. Pokud funguje na pojišťovnu, pak musí ještě mít smlouvu s tou tvojí pojišťovnou a tvoje pojišťovna musí krýt to, co ty potřebuješ. Čili si musíš najít nějakého konkrétního a přímo u něj (např. na jeho stránkách, pokud je má) si zjisti, jak je v jeho případě.

Další odpovědi
marci1

Pokud má psycholog uzavřenou smlouvu se zdravotní pojišťovnou, pak je hrazena. Psychologů, kteří spolupracují se zdravotní pojišťovnou, ale není dost a nové smlouvy pojišťovny uzavírat nechtějí. Přitom jako samoplátce platí klient cca 800,–/1 sezení. ☹

https://www.i­rozhlas.cz/zi­votni-styl/zdravi/psycho­logicka-pomoc-psychoterapie-vzp-zadanka-pojistovna_201202142­6_ban

mosoj

Léčba psychologem je 100% hrazena pokud tě k němu pošle ambulantní psychiatr. Jinak ne.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.