modnar

Existuje v ČR psycholog/psychiatr pro dospělé, kterého hradí pojišťovna?

Dobrý den, nutně potřebuji psychologa/chiatra, ale ceny jsou pro člověka ještě nepracujícího (student) otřesné, kdysi v šestnácti jsem u psychologa byl, a myslím že se nic neplatilo, zajímalo by mne tedy, jelikož už jsem dospělý, jestli existují psycho. pro dospělé zdarma.
Za doporučení nějakého psycho. na Vysočině se zlobit nebudu.
Díky

Nejlepší odpověď
Alesh

Samozřejmě, podle mě stačí googlit. Spousta jich jede na pojišťovnu. Primárně samozřejmě hledej psychologa. Vyšetření k psychiatrovi ti buďto doporučí nebo ne, pak by ti doporučení vystavil obvoďák.
Našel jsem třeba tuhle: https://www.zna­mylekar.cz/ka­terina-novotna/psycho­log/moravske-budejovice

Další odpovědi
annas

Několik podobných dotazů je v archivu.

Ke klinickému psychologovi můžete přijít sama, bez doporučení lékaře.

Zde najdete informace.

1. Psychiatrická ambulace
„Psychiatr je specializovaný lékař. Až na naprosté výjimky u nich neplatíte, mají smlouvy s pojišťovnami. Kontakt najdete nejsnadněji na internetu; kontakt na smluvní lékaře vám také dá vaše zdravotní pojišťovna. K psychiatrovi nepotřebujete doporučení od praktického lékaře. Většina psychiatrů jsou chápaví, inteligentní lidé, kteří mají snahu zjistit, jak na tom jste a co potřebujete.“
http://www.de­prese.psychoweb­.cz/deprese-uvod/kde-hledat-pomoc

2. Klinický psycholog

je zdarma, nemusíte mít doporučení prakltického lékaře.

Jejich adresy v Praze i s telefonem. Je třeb heldat podl jednotlivých měst.
http://www.psycho­portal.cz/ambu­lance-klinickych-psychologu

Hlada

Psycholog a psychiatr jsou dvě rozdílné profese. Jestli máš dojem, že máš nějakou psychickou nemoc, zajdi za svým praktickým lékařem. Ten může také předepsat některá psychofarmaka. Když uzná, že je to vážnější, doporučí ti psychiatra. Obojí je na zdravotní pojišťovnu. Do ambulantní ordinace psychiatra se můžeš objednat také sám. Doporučení nepotřebuješ.
Jestli máš nějaký zmatek v duši a potřebuješ se vykecat, jdi do hospody.

Dochy

Psychiatři a psychologové jsou běžně placeni z pojištění. Záleží ale na důvodu návštěvy. Při diagnostikované nemoci bude léčba v nějaké míře hrazená. Při návštěvách psychologa z vlastní vůle si jeho čas zaplatíte. Ne vždy k psychiatrovi potřebujete doporučení obvoďáka, ale pokud doporučení obvoďák vydá, bude to téměř jistě na pojišťovnu.