Karelcz

Může „státní“ psycholog člověku pomoci?

Jestliže je placen pojišťovnou a psychologie vyžaduje delší sezení… S tím souvisí otázka zda jsou „státní“ (poskytují služby za peníze z našeho pojištění) psychologové kvalitní. Jestli člověk, který má problém nenajde pomoc pouze u odborníka který si za to nechá řádně zaplatit.

Nejlepší odpověď
ivzez

Psycholog hrazený z veřejného zdravotního pojištění pomůže lépe,
než psycholog soukromý, který po dobu dlouhodobé terapie jednoho
klienta nemusí shánět klienty nové (může terapii „uměle“ natahovat).

Zdravotní pojišťovna neobnovuje smlouvy s psychology,
kteří nemají slušné výsledky.

Samozřejmě mohou být výjimky na obou stranách,
ale v „soukromém sektoru“ jich asi najdete méně.

Další odpovědi
ReHu

Nejde ani tak o to jestli je státní nebo soukromý, ale o to, jestli má zájem o to pomoci.

gecco

Může…
Je pravdou, že osobní zkušenost s potřebou psychologa či psychiatra nemám – ale mám mnohou zkušenost s lékaři jiných odborností a – v zásadě – si na státní zdravotní péči nemůžu stěžovat (nepotřebuju ji často, ale pokud už, pak ´pořádně´)…
😉

ten který je

S psychology se dnes roztrhl pytel.Vyslechnou­t,pokývat hlavou a dát rozhřešení šité na míru dle zákazníka.Je to jen forma podnikání.Pomoci může jen opravdový kamarád (pokud nějakého máme) a nebo každý sám ve svém boji.

arygnoc

žiadny psychológ nepomôže.

;-Q

lexx

Ne, pokud to není samotnej anděl nebo nějaká vyšší hodnost…všichni Chocholoušci trpí deformacemi a sami potřebujou odbornou pomoc.