Sezam1

Poradíte dobrého psychologa nebo psychiatra v Královéhradeckém kraji nebo přímo v Hradci Králové?

Psycholog, psychiatr
Upozornění

Voláním o pomoc nebo prosbou o radu lepší odpovědi nezískáte. Zkuste to jinak a položte otázku obsahující konkrétní informace.

Poradí někdo nejlépe z vlastních zkušeností dobrého klidně i placeného psychologa či psychiatra který opravdu pomůže?Jen Královéhradecký kraj,nejlépe Hradec Králové ale není to podmínkou.Muze být Trutnov atd..Moc by mi to pomohlo.

Nejlepší odpověď
Alesh

Tak první věc, co si musíš vyjasnit je, co máš za problém. On totiž je mezi těmito profesemi dost rozdíl. Zatímco psychiatr je lékař a léčí v podstatě pouze pomocí léků. Psycholog není lékař, a léčí „slovem“. Problém s dotyčným rozebere, pokud rozpozná psychickou nemoc, odešle ho k psychiatrovi. Já samozřejmě nevím, co máš za problém, ale začal bych u psychologa. Pokud jde o placení, tak bych to tak odhadoval, že půlka jede na pojišťovnu a půlka za peníze. Podle mě není nutné předpokládat, že ten placený je lepší. Stačí prolézt internet, viz zdroj a určitě najdeš někoho, kdo je na pojišťovnu a má dobré reference.

Zdroj: https://www.go­ogle.cz/search?q=psycho­log+kr%C3%A1lov%C3%A9hra­deck%C3%BD+kraj

Další odpovědi
ivzez

Potřebujete-li psychoterapii, můžete se obrátit na psychologa
i na lékaře – psychiatra (psychoterapii poskytují obě profese).
Potřebujete-li medikaci, bude nutné se obrátit na psychiatra.

Psychologa i psychiatra si můžete nechat doporučit svou
zdravotní pojišťovnou. S tím mám dobrou zkušenost → pojišťovna
mi vždy doporučila výborného odborníka.