Bodačka

Jak se psycholog/psychiatr dívá na svého pacienta?

Jakým úhlem pohledu se dívá psycholog/psychiatr na svého pacienta?

Nejlepší odpověď
chachar1922

Jako zubař na nemocný zub.

Další odpovědi
ivzez

Psycholog spíše jako na klienta, který potřebuje pomoc,
psychiatr jako na pacienta, který potřebuje pomoc.
Oběma – psychologovi i psychiatrovi – jde o pomoc potřebnému.

Psychiatr se nesnaží dotyčnému „přišít nějakou diagnózu“ ani
„nechat vydělat farmaceutickému průmyslu“.

Psychiatr může na rozdíl od psychologa v případě potřeby předepsat
léky. Žádný lékař nepředepisuje léky zbytečně. (Alespoň pokud vím.)

Děda Louda

Jednoznačně vidí položku ve výkazu pro pojišťovnu, pohled je tedy veskrze materialistický.

lexx

jako penízky co přijdou do ordince samy…skvělá profese, nemyslíte ?

mosoj

Dobrý psychiatr nejdříve nechá pacienta posoudit psychologem ( jedině tak psychologa hradí pojišťovna) a na základě posudku od psychologa potom stanoví diagnózu a léčí.

Danina65

Neboj se si nějakého najít, neříkám, že jsou všichni dobří se zájmem o pacienta, ale jsou mezi nimi lidé, kteří chtějí a umí pomoct.Věř tomu

VeRe1983

Psycholog se zájmem dotyčnému pomoci, psychiatr dotyčnému za každou cenu přišít nějakou diagnozu a nechat vydělat farmaceutickému průmyslu, případně dotyčného odeslat do šaškecu.