olda12

Bratranec tvrdí že už ho nic nebaví..

člověk by si řekl že si žije bezva život,má pasivní příjem ze své samostatně fungující firmičky,tak 60–120tis měsíčně,ještě donedávna vyhledával takový ty adrenalínový dovolený,cesto­val,jezdil sportákem,na motorkách,čtyř­kolkách,raftech atd.atd. byl to aktivní člověk,kterej se radoval i z ůplných ptákovin,ale pak se začal stranit lidí cca tak před zimou,prodal svýho vysněnýho bmw m6,rozprodává majetek,celý dny je zavřenej doma v bytě,dívá se na televizi,nebo se dívá na televizi a má jí vyplou,ale fakt..rozešel se se svou dlouhodobou přítelkyní,sama neví proč,když mě to říkaly, prvně mě napadlo že lítá v drogách,ale nikdy se nestalo že by byl nějak v jiným psychickým rozpoložení(párkrát jsem ho navštívil) aji jeho bejvalka řekla že drogy v tom nehrají roli..je naprosto racionálně přemýšlející ALE:jeho slova:už mě na ničem nezáleží,je mě všechno jedno,kdybych nemusel jednou za čas pít a jest vysral bych se na to atd.,ptal jsem se ho jestli je nějak nemocnej,ne nic mě není,ale už mě nebaví tahle hnusná společnost,každej mě chce jen okrádat,aby si vydělali samy to nikoho nenapadne a ještě říká všude že odjede do Afriky a začne si tam novej život,nechce nic slyšet a mele si svou..,poslední co sem mu řekl aby navštívý psychiatra,se naštval a začal zuřit,tak jsem šel pryč,bylo to před týdnem,dneska si říkám zavolám mu a nebere to..,je jak nějakej autista,myslíte že mu hrabe??a měl by se léčit??nebo to přejde??
Doplňuji:
Ano jeho chování bylo impulzem k rozchodu s jeho holkou je z něho vydeptaná,řekla že se ze dne na den změnil před očima..,prej dva měsíce na každou věc odpovídal hmm,nebo jóó no a když řekla jestli si nepřeje aby s ním byla tak jen poznamenal tak at odejde a už se nikdy nevrací.. a to před rokem pomale vymejšleli jména pro děti

Nejlepší odpověď
Jikra

Ano je to syndrom vyhoření a pokud mu okamžitě nevyhledáte odbornou pomoc tak je s ním ámen,protože on to sám neudělá.
Měl sem kamaráda kterého to také potkalo, bohužel neměl zájem to sám řešit a nikdo jsme mu nepomohli protože jsme to brali na lehkou váhu až si ve finále sáhl na život.

Další odpovědi
Terryle

Syndrom vyhoření.
Náhlej pocit, že všecko je marný, nic nemá smysl… doporučovala bych mu asi, ať si vezme dlouhou dovolenou a třeba i do tý Afriky zajede. Možná tam pochopí, že si nemá na co stěžovat, ale hlavně možná zjistí, že na světě je plno lidí, co potřebujou pomoc – a zrovna ON se svejma příjmama může patřit k těm, co tu pomoc můžou dát. Může adoptovat dítě na dálku, může přispět na stavbu nemocnice někde ve třetím světě – a to mu může dát pocit, že k něčemu je a že něco ten smysl má.
Přijde mi, že v týhle chvíli by pro něj pomoc někomu dalšímu mohla být hodně zásadním bodem, od kterýho se zase odpíchne zpátky… Jak se říká – nemůže změnit celej svět, ale může změnit něčí život. A to by mohla bejt dostatečná motivace, aby se zase sebral…

iceT

Nemusí mu „hrabat“,těch důvodů ke změně chování může být hned několik.Jste se nezmínil,jestli se tak změnil po rozchodu s přítelkyní,nebo právě jeho chování bylo impulzem k rozchodu…
Místo psychiatra bych volila návštěvu psychologa nebo aby k němu psycholog pod nějakou záminkou zašel.Pokud mu teda chcete pomoct.
Třeba taky může trpět syndromem vyhoření,ale nejsem odborník a jak říkám,těch příčin může být několik…

hanny 2

Chápu to a dává mi to smysl.Protože má hodně peněz,všechno si může dovolit koupit,nic mu není vzácné a nedostupné.Najednou jsou všichni tzv.„kamarádi“­.Všichni potřebují půjčit,chtějí se přiživit zadarmo atd.Ale v momentě,kdyby přišel na mizinu,těch kamarádů zbude jen pár,jestli vůbec nějaký.Možná to už pochopil a zjistil,že nemá pro co žít.Potřebuje najít nový smysl života,ať se dá třeba na charitu,založí nadaci a může třeba pomáhat dětem v Africe,když tam chce jet,ne?Ale v každém případě by to chtělo psychologa,psychi­atra snad zatím ne.

Toruk

Díky poměrně slušným penězům poznal všechny možné radosti a požitky až nakonec zjistil, že ho to neuspokojuje. Je to jako by hladovějící člověk věřil, že až se nasytí bude navždy šťasten, jenomže tyto věci člověka (když není povrchní) trvale neuspokojují. Nepochybuji o tom, že by mu pomohli kamarádi, přátelé, protože dobré vztahy jsou nad požitky a sebeuspokojováním. Když je nemá, ať si je sežene, třeba tak, že bude pomáhat jiným třeba v rámci nějakého občanského sdružení, nebo jinak, nejlépe, když neprozradí, že je bohatý (to věc komplikuje). Jinak se bezpochyby přidávám k předešlým radám, ať využije služeb psychologa. Souhlasím, že pokud bratranec za ním nepůjde, zkuste naopak psychologa vy dostat k němu, něco vymyslete. A nemusí to být jenom člověk s titulem, alespoň když to bude empatická osoba, které nejsou lhostejní druzí lidé.

dudu

V odlehčené rovině dal radu, jak si v těchto situacích počínat již pan Neruda a sice:
„Až Tě život omrzí a stane si ti peklem, skoč do hajzlu po hlavě a přikryj se deklem“.

Tomáš Jedno

Řekněte mu o Ježíši a smyslu života.

olda12

A že je s nim situace vážně vážná naznačuje již pohled na jeho byt,na podlaze rozhaženy plechovky od piva,oblečeni,vaj­gle,neholi se a nestará se absolutně o sebe a když sem řekl že by si měl trochu poklidit že to ma jak u houmlesaku,tak řekl že ten byt prodá,tak už nema potřebu poklizet at to udela novej majitel když bude chtit..,rád bych mu pomohl,ale je to s ním těžky,když nechce s někym mluvit,tak děla že neni doma a po dlouhem zvoneni řekne do zvonku,když neotviram,tak tady nejsu,nebo komunikuje jen přes zvonek a pak řekne že nema čas,když otevře tak si pak jde sednout k televizi a hraje hry na plejaku a moc nemluvi..

Toruk

Že o sebe nedbá, neuklízí si, naznačuje, že asi trpí depresemi a deprese jsou vážná věc. Je třeba nezbytně postarat se o to, aby se neprohlubovaly- to by bylo zlé, no a samozřejmě postupně je eliminovat.