dagry

Je jedno na kterou stranu zadního skla přilepím značku „Začátečník“?

Nahoru nebo dolů?

Nejlepší odpověď
tom004

Myslím si,že na to,na jaké má být straně zadní ho skla není,ale zatím jsem je vždy viděl,vlevo dole,na zadním skle,z pohledu řidiče,který jede,za takto označeným vozidlem.A,jsem zastáncem názoru,že,každý nový řidič,by měl mít povinost,takto označit vozidlo,které řídí,např.,po dobu jednoho roku.Ostatní řidiči,by tak byli upozorněni na tuto skutečnost,a měli,by být ohleduplnější,i po­zornější,k pří­padně chybě začátečníka.A,pa­matuji si,že jsme po ukončení autoškoly,tuto samolepku,dos­tali,současně s ŘP.

Další odpovědi
Miroslavst

Jen takové malé „rýpnutí“. Má značka Začátečník homologační značku (např. SD xxxx)?
Pokud ne, nemůžete ji umístit na žádnou stranu okna automobilu.

hanulka11

Já bych žádnou značku nelepila. Pokud se bez problémů rozjedeš abys neblokoval křižovatky, nedávala bych nic za okno.
Takový řidiči bývají trnem v oku druhým těm vejtahům .
No je to tvoje volba zda ano či ne.
a když ano tak dozadu ,nalevo, dolů.
Jistě ti poradí i další

chudst

Souhlasim s hanulkou11. Oznaceni „zacatecnik“ byva brano negativne a casto tim provokuje ostatni auta k predjeti, i kdyz jede naprosto normalne a za normalni situace by ho clovek nepredjizdel (rikam to obecne podle toho, co slysim, sam predjizdim pouze, jestli je auto pro me prekazkou a mohu ho bezpecne predjet, nerozlisuji na zacatecniky a pokrocile). Je to stejne, jako s autoskolou – pokud mam moznost, radeji ji predjedu (a to delam i ja, i kdyz jede slusne), protoze za ni se citim nesvuj.

Nerozlisuji ridice na zacatecniky a pokrocile. Ale na dobre a spatne ridice. A ti jsou vzdy a vsude a popravde mi prijde, ze casteji jsou spatni ridici ti dlouho jezdici, nez zacatecnici – protoze si mysli, ze jsou pany silnice a delaji riskantni kousky. [Trosku uprava: dele jezdici – jezdici par let. Protoze zacatecnici vetsinou bezpecnost dodrzuji, vyjezdeni starsi ridici pak take, ale ridici okolo 25–35 let jsou ti, o nichz jsem mluvil.)

Nalepka „zacatecnik“ ma symbolizovat, at si davam na dané auto vetsi pozor; ale na silnicich si davam zvysenou opatrnost naprosto prede vsemi auty, at je to stara skodovka zacatecnika, nebo nablyskane ferrari.

Z toho duvodu nesouhlasim s tomem004, i kdyz chapu jeho duvody.

dagry: osobne ji vidam dole na okne, anebo i na kufru nad znackou. Pravidlo, kam to nalepis, je jednoduche: nemelo by ti to branit ve vyhledu; A doporucuji do leveho rohu, aby si ji ridic jedouci za tebou vsiml. O jinem pravidle nevim. (Samozrejme nemelo by to byt primo v oblasti u znacky, apod. – na to je tusim taky nejaka pripominka v zakone; proste se rid zdravym rozumem.)

anonym

Nemusite nas ostatni na to upozornovat … my to pozname sami . 🙂 -iv-

led

Nalepenie tejto značky považujem za akýsi alibizmus. Spravím chybu a vyhovorím sa, že som začiatočnik?
Na druhej strane, ak vidím, že vodič predo mnou si nie je istý, zvýšim pozornosť a prispôsobím svoju jazdu.

Děda Louda

Je úplně jedno, na kterou stranu skla si co nalepíš. Přestupek je to stále stejný, tak jako tak to budeš muset odstranit a ještě zaplatit tučnou pokutu.
Nedivím se, že z korupcí prolezlých autoškol vycházejí takto vybavení absolventi.

lukas.zmizik

ve francii je povinna nalepka „A“ jako amateur pro ty, jez maji ridicak mene nez 3 roky. a tito nesmi jezdit vice nez 90 km/h a maji k cerpani pouze polovicni pocet bodu…