Rokio

Je IQ 90 intelektuální úroveň zlodějů a násilníků?

Pokud je někdo čórka či rváč, tak má většinou 90 IQ bodů?

Nejlepší odpověď
da ny

NE, proč by měl mít IQ, jen 90?!
TO přece není o hodnotě IQ
😉
IQ 81 – 90
"Hodnoty IQ 81 – 90 znamenají, že jedinec dokáže bez problémů vystudovat základní a praktickou školu a následně se uplatňují v manuálních profesích, ve kterých, pokud jsou zruční, bývají dobří. V populaci jich je 16%. Toto jsou hodnoty IQ, které hraničí s lehkou mentální retardací.!
https://cs.iq-test24.com/clanky-o-iq/hodnoty-iq.html
https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Inteligen%C4%8Dn%C­3%AD_kvocient
Prozradí test inteligence, jak je člověk chytrý nebo hloupý? Řekne něco o tom, jak se dokáže zkoumaná osoba přizpůsobit okolnostem, vypořádat s praktickými problémy nebo jakou má soudnost?

Inteligence, tedy schopnost přijímat a zpracovávat informace, se dnes nezjišťuje pouze jedním testem, ale celou baterií psychologických metod. Zatímco dříve trvalo mapování inteligence přibližně hodinu, dnes je to více než čtyřikrát déle.
Zdroj: https://www.li­dovky.cz/orien­tace/veda/test-iq-moc-neprozradi-vedci-zkoumaji-jak-inteligenci-ovlivnuji-geny.A110210_190­452_ln_veda_ter

SADISTA. Vysoce inteligentní, spořádaný, citlivý vrah, který prohrál boj sám se sebou
https://dvojka­.rozhlas.cz/sa­dista-vysoce-inteligentni-sporadany-citlivy-vrah-ktery-prohral-boj-sam-se-7666401

Další odpovědi
Disraeli

Klidně může být i vysoce inteligentní a vzdělaný… nehraje to až takvou roli (jak se přisuzuje) a zločinci různého druhu vůbec nemusí mít IQ podprůměrné. Stejně jako prostitutky, společnice a spol nemusí být nezvdělané nebo nějak zaostalé.
Zločinců je plno, různých druhů, z různých poměrů. Někteří jsou primitivnější, jiní kultivovanější, někteří i geniální.
Někteří taky jsou inteligentní a mazaní, ale postrádají vzdělání a hlavně mravy; jiní jsou vzdělaní, ale zase postrádají intelekt a taky často ty mravy.

Intelekt i vzdělanost sice hrají roli, pokud jde o zločinnost, ale né až tak velkou. Krást, mlátit se, podvádět, být násilníky,.. to můžou i inteligenti a vzdělanci. Je to hlavně o charakteru/o­sobnosti, návycích a morálce/mravech. A právě tohle trochu MŮŽE ovlivnit vzdělání a intelekt (přirozený nebo pěstovaný), ale ne nijak podstatně. Tj. i velcí inteligentni a vzdělanci s různými diplomy, můžou být bezcharakterní, ovládání pudy a dopouštějí se drobných přečinů, zločinů anebo naopak i velkých, kde využívají své znalosti a intelekt…

Filip84

U delikventů nebývá problém s nedostatečným inteligenčním kvocientem, to je velmi, velmi výjimečné. U delikventů bývá problém s:

  • dissociální osobností,
  • zvrácenými hodnotami,
  • institucionalisací,
  • neschopností náhledu, sebereflexe, přizpůsobení se,
  • nedostatečnou schopností empatie,

atp. Inteligenční kvocient je, vůbec, přeceňovaný: pokud není extrémně nízký, je relativně bezvýznamný.

zjentek

😃😃😃

Jde jen o to, jakých prostředků ke krádežím a znásilňování využíváš.

Tihle, jak o nich píšeš, jsou při plnění, řekl bych, tací jaksi „hodně přirození“ 🤷‍♂️

Všichni víme, Rokiáči, že konkrétně přímo tebe, stejně jako i třeba mě a všechny ostatní mírumilovné občany, bezesporu bezostyšně okrádá a znásilňuje na př. naše vláda. A ta se skládá z koho? No z lidí o určitém intelektu. Myslíš snad, že ti všichni, v té vládě tam, mají 90 bodů IQ a tak různě a podobně? Pche… Nebuď naivka. Tak „hloupí“ tam oni nejsou. Pokud by totiž byli, dokážal by ses jejich krádežím a znásilňování snadno vyhnout. Ale to nejde. Proč asi, heh? 💁‍♂️💁‍♂️

Drap

Doposud takovou studii na hodnotu IQ u zlodějů nedělal.

Dochy

Nespoléhal bych na to.
Osobně si myslím, že tam bude jen velice slabá korelace.

Disraeli

Drap, ale kdo?
Totiž třeba v sociologi, psychologii i kriminologii (spíš jako v kriminální psychologii) jsou.

Filip84

Disraeli: Když se sjedeš a nabouráš na přechodu důchodce, tak „vyfasuješ“ peněžitý trest. Ale když budeš typická smažka, vyfasuješ veřejně prospěšné práce, plus, samozřejmě, podmínku, plus, samozřejmě, zákaz činnosti. A to Ti, logicky, nikdo IQ test dávat nebude.

Ale pokud uděláš banku, zavraždíš presidenta, atp., tak tě, samozřejmě, podrobí důkladnému psychologickému a psychiatrickému vyšetření, a pak o tvým IQ budou mít povědomost.

Kriminologie s tím, samozřejmě, pracuje, pracuje s tím kriminalistika a pracuje s tím policejní psychologie. Jenže to by Drap musel vědět, že něco jako kriminologie, kriminalistika a policejní psychologie existuje, víš? 🤪😃

Disraeli

Nj, to je pravda. Drap to hlavně napasl tak neurčitě, že nějaký záhadný ON (možná myslel sebe) žádnou takovou studii nedělal. 😅

Filip84

Ale i taková smažka se IQ testu dočká, protože ano, vyfasuje veřejně prospěšné práce, ale na ty, samozřejmě, nikdy nenastoupí – když nikdy nepracovala, bude stěží konat veřejně prospěšné práce.

No tak co, no, probační a mediační služba podá raport soudu. Předseda senátu nařídí veřejné zasedání, k tomu smažku předvolá. Smažka se nedostaví. Předseda senátu ji přemění trest. Smažka do výkonu trestu nenastoupí. Tak ji sebere bengo a dopraví ji do věznice.

A v tý věznici projde smažka nějakým pohovorem, jak s vychovatelem, tak s psychologem, nějakými testy, protože je potřeba na ni zacílit program zacházení. Ono, úplně na rovinu, bez povinného (a relativně úspěšného, což bez spolupráce smažky poněkud nejde, že?) léčení závislosti na fetu, je takový program zacházení mrhání peněz daňových poplatníků.

Nicméně to tak je, takže o každém, kdo byl odsouzen k nepodmíněnému trestu a taky ho nastoupil, máme – alespoň rámcovou – statistiku, jak je na tom (mimo jiné) s IQ. Rámcovou, protože úroveň psychologů VSČR je různá. Někdy hrůzná, že? Ale představu máme, statistiky jsou.

Disraeli

Ano, navíc se za posledních asi 140 let dělaly různé výzkumy a studie právě na toto téma (a stále se provádějí, jsou i nové a nové statistiky a analýzy). Né, že by se vždy individuálně měřilo IQ některého kriminálníka (byť i to je časté), ale různě se pusozovalo, spekulovalo/fi­lozofovalo a vyhodnocovalo z jakých asi poměrů konkrétní zločinci pocházejí, jakou měli výchovu, vzdělání, jak jim to myslí a jaký mají ten intelekt a jaké/které druhy zločinců vlastně jsou. Analyzovaly se jejich zločiny ale i oni samotní, psychologicky i jinak. :D
Literatury a právě těch studií v této oblasti je právě hodně.