Avatar uživatele
Rokio

Je horší zrádce, nebo úhlavní nepřítel?

Je horší osoba, která zradí vaši důvěru, anebo člověk, který je vaším největším nepřítelem?

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? marci1, Kepler, MilónzKr před 2355 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Kepler

Horší je zrádce.

Nepřítele znáš a můžeš ho i porazit. Zrádce ne.

Upravil/a: Kepler

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
marci1

Horší je zrádce.

Nepřítel je člověk, se kterým mám špatný vztah a je připraven mi škodit, ale
zrádce je člověk, kterému jsem věřila, zradil mě a je třeba i ochoten spolupracovat s mým nepřítelem proti mé osobě.:-(

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
led

Horší je zrádce.

Mám radšej otvoreného nepriateľa než skrytého zradcu.

aliendrone, aj pomocný kuchár Sralbotka svojou zradou môže narobiť viac škody, ako armáda. Najviac informácií sa prezrádza pri jedle a kto vám uvarí?

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
aliendrone

jiná odpověď

Záleží na konkrétní situaci, přesněji na tom, kdo je aktuálně nebezpečnější či může způsobit větší škody. Obvykle to bývá zrádce, ale uvaž:

Pokud budeš jako velitel milionové armády stát proti tlupě 50ti povstalců, tak tě zrada a odpadnutí či přeběhnutí pomocného kuchaře vojína Sralbotky moc trápit nebude. Nepřítel bude o jednoho muže muže silnější, něco se může i od zrádce dozvědět (nic závažného, protože pomocný kuchař se obvykle nedostane k citlivým informacímn), ale v podstatě se pro tebe na situaci nic zásadního nezmění. Pořád lepší taková zrada v takové situaci, než být velitel té 50tičlenné tlupy, nemyslíš ? (byť i s přeběhlým pomocným kuchařem – ten to už nevytrhne)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Dochy

Horší je zrádce.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
plebs

jiná odpověď

Když se podívám do roku 1938 Mnichovská dohoda, Anglie, Francie, a skopčáci, tak nevím, později v roce 1945 v Jaltě rozdělení Evropy Anglie, USA a Sovětský svaz, tak mám v závitech zmatek

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
MilónzKr

Horší je zrádce.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
orestez

@Keplere, není tvá odpověď trochu nebezpečná? Než se ze zrádce stane nepřítel, tak bys ho právě měl znát. Úplně. A znát jeho stránky, které by se v budoucnu daly použít. Neznát zrádce? To by snad šlo v nějaké organizaci, v mezilidských vztazích ne. I s úhlavním nepřítelem se dá obchodovat. K tomu není nutný zrádce, stačí být sám ve svých mezích zrádcem. Aby potom Jidáš, který přeběhne na 2. stranu a řekl tam, že Rocky je crazy, bylo mu odpovězeno, že my to víme a teď táhni pryč.

před 2355 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek