Rokio

Je horší zrádce, nebo úhlavní nepřítel?

Je horší osoba, která zradí vaši důvěru, anebo člověk, který je vaším největším nepřítelem?

Nejlepší odpověď
Kepler

Horší je zrádce.

Nepřítele znáš a můžeš ho i porazit. Zrádce ne.

Další odpovědi
marci1

Horší je zrádce.

Nepřítel je člověk, se kterým mám špatný vztah a je připraven mi škodit, ale
zrádce je člověk, kterému jsem věřila, zradil mě a je třeba i ochoten spolupracovat s mým nepřítelem proti mé osobě.:-(

led

Horší je zrádce.

Mám radšej otvoreného nepriateľa než skrytého zradcu.

aliendrone, aj pomocný kuchár Sralbotka svojou zradou môže narobiť viac škody, ako armáda. Najviac informácií sa prezrádza pri jedle a kto vám uvarí?

aliendrone

jiná odpověď

Záleží na konkrétní situaci, přesněji na tom, kdo je aktuálně nebezpečnější či může způsobit větší škody. Obvykle to bývá zrádce, ale uvaž:

Pokud budeš jako velitel milionové armády stát proti tlupě 50ti povstalců, tak tě zrada a odpadnutí či přeběhnutí pomocného kuchaře vojína Sralbotky moc trápit nebude. Nepřítel bude o jednoho muže muže silnější, něco se může i od zrádce dozvědět (nic závažného, protože pomocný kuchař se obvykle nedostane k citlivým informacímn), ale v podstatě se pro tebe na situaci nic zásadního nezmění. Pořád lepší taková zrada v takové situaci, než být velitel té 50tičlenné tlupy, nemyslíš ? (byť i s přeběhlým pomocným kuchařem – ten to už nevytrhne)

Dochy

Horší je zrádce.

plebs

jiná odpověď

Když se podívám do roku 1938 Mnichovská dohoda, Anglie, Francie, a skopčáci, tak nevím, později v roce 1945 v Jaltě rozdělení Evropy Anglie, USA a Sovětský svaz, tak mám v závitech zmatek

MilónzKr

Horší je zrádce.

orestez

@Keplere, není tvá odpověď trochu nebezpečná? Než se ze zrádce stane nepřítel, tak bys ho právě měl znát. Úplně. A znát jeho stránky, které by se v budoucnu daly použít. Neznát zrádce? To by snad šlo v nějaké organizaci, v mezilidských vztazích ne. I s úhlavním nepřítelem se dá obchodovat. K tomu není nutný zrádce, stačí být sám ve svých mezích zrádcem. Aby potom Jidáš, který přeběhne na 2. stranu a řekl tam, že Rocky je crazy, bylo mu odpovězeno, že my to víme a teď táhni pryč.