Rokio

Je horší být debilem, nebo idiotem?

Debil je aktuálně považován českou společností za vychcaného člověka, který se chová hnusně a zákeřně. Za idiota Češi považují hloupého člověka, který s svojí dobrotou může ublížit.

Co je podle vás horší? Předem vám děkuji za odpověď.

Nejlepší odpověď
annas

jiná odpověď

Jak jste na to přišel, že v české společnosti je mnoho debilů či idiotů?

  1. Debil je postižený mentální retardací, IQ má asi do 70 bodů. Idiot byl v minulosti postižený člověk, který měl IQ jen od 20 do 30. Takoví lidé určitě v naší společnosti nepřevažují.
  2. Pokud berete oba výrazy jako nadávku, myslím si, že tyto vulgární výrazy nejsou ve slušné společnosti vhodné. užívat.

Která nadávka je horší?
Když někdo někomu řekne, že je idiot, pochybuji, že je to pro něho ještě horší blbec než debil či imbecil.

Další odpovědi
led

jiná odpověď

Postihnutému niektorou z menovaných diagnóz je to jedno.
A pre ostatných nezainteresovaných je to tiež jedno.
PS. rokio, uhorková (okurkova) sezóna ešte len príde, nepredbiehajte tieto veledôležité letné novinárske témy. O čom potom budú písať?

elkon

jiná odpověď

Ve výsledku je to jedno. Máš opravdu podivné zájmy. Řadový člověk tohle neřeší. Stejně jako jiné tvé výmysly.

zjentek

je to tak na stejno

A není to přesně obráceně? Já myslím, že je to kraj od kraje, mluva od mluvy, nářečí, zvyklost od zvyklosti… (;

Třeba když seš za kokota tak někde můžeš mít vzteky rudý čelo, jinde třeba nějaký vole, dvě brady…
V podkrkonoší je kráva hrubou urážkou, jinde je posvátná, a tak dále…

aliendrone

jiná odpověď

Pokud je mi známo, tak mentální nedostatečnost se rozděluje (nebo přinejmenším rozdělovala, dnes mohli „objevit něco genderově/raso­vě/ekologicky vymazlenějšího“) na 4 stupně od nejnižšího k nejvyššímu:

  1. debil
  2. imbecil
  3. idiot
  4. kretén

Ale jak říkám, je to poměrně STARÉ dělení, dnes je možné, že by se to mělo dělit podle BAREV pleti. No kdo je podle tebe chytřejší?

  1. BÍLÝ, který chodí do práce, maká jako šroub, stará se o své dítě (někdy i 2, ale obvykle ne více, protože by je rozumně neuživil)

NEBO

  1. HNĚDÝ, který obvykle nemaká, žije z různých podpor a přídavků na HODNĚ dětí, o které se moc nestará?

A teď rozhodni, kdo z nich je větší blbec? (nepřihlížej k tomu, že existují „vyjímky potvrzující pravidlo“) ;) :D :D

S4cey

horší je být debilem

Reganois

je to tak na stejno

paul1

je to tak na stejno

jáára

jiná odpověď

Si vyber čím se dnes cítíš být.

Kelt

jiná odpověď

Do literatury se dostali oba. Idiot díky Dostojevskému a debil – je Bilův syn, francouzsky fils de Bil.. Ale neřeším.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

S4cey

annas- To znamená že když někdo použije „debil“ tak je hned druhý člověk mentálně postižený, nevim jak vy, ale já to slyšim denodenně, venku, ve škole, a pochybuji že polovina lidí bude retardovaná.