Avatar uživatele
Bronzový

Je dobré, aby se děti seznamovaly s příběhy z Bible?

V jistém věku se děti na všechno vyptávají a nasávají informace velmi snadno. Je dobré je jednoduchou a populární formou seznámit s biblickými příběhy? Patří to k základním znalostem v naší kultuře?

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

Myslím, že by to neměla být jen bible, ale seznámení se se všemi světovými náboženstvími a filosofiemi. Jako pevná součást výuky ani ne, spíše jako nepovinný předmět. Od středních škol povinný na humanitních směrech.

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

Nejen děti by měly znát Bibli. Podle mě patří k základům naší západní kultury, práva a dalších věcí. Ač se to nezdá, můžem o tom polemizovat, můžem s tím nesouhlasit, ale to je asitak všechno, co se proti tomu dá dělat. Nemluvě o tom, že je dobré znát co nejvíc... i o tom, co se mi nelíbí, abych si mohl udělat správný názor, abych o tom mohl správně přemýšlet, argumentovat a vůbec... A to neplatí jen o křesťanství. Lidé by měli znát základy mnoha náboženství, čím víc, tím líp. A ne jen náboženství.

Doplnění: Když jsem byl malý, maminka mi vyprávěla některé příběhy místo pohádek. A to byla těžká ateistka. Existuje mnoho písniček s biblickými příběhy. Pokud jsou dobře sestavené texty, jako třeba od WVJ, snadná cesta k poznávání.


Avatar uživatele
Zlatý

Několikrát zde podobná otázka byla. Např. jedna podobná otázka
"Měla by být bible brána jako povinná školní četba"
https://www.odpovedi.cz/…

Je vhodné ěti seznámii s biblickými příběhy přístupnou formou. Dají se brát jako pohádky. Jsou dokladem toho,. jak se předkové dívali na svět a jak řešili různé problémy.

Bible je knihou knih, někdy ji nerozumí ani dospělí, takže bible pro děti či Biblické příběhy od I. Olbrachta mohu vysvětlit třeba pojem dobra a zla.

Až dítě získá víc informací o starém světě, vytvoří si ik bibli ztah třeba jako k příběhům z pohádek .

-Ale v dospělejších věku se jako školácí setkají s příběhy z bible v literatuře, biblické postavy jsou symbolem např. proletářské poezie Snadněji symbolům porozumí. .

Podívejte se na mou otázku. Třeba neznalost postavy z bible zklamala maturanty

https://www.odpovedi.cz/…


Avatar uživatele
Stříbrný

Křesťanství, konkrétně katolická církev, je hlavní náboženství České republiky. Jsem názoru, že rozhodně není na škodu seznámit děti s biblickými příběhy. Kulturně je to obohatí. Domnívám se též, že alespoň základní znalost náboženství patří k základním znalostem v naší kultuře. Člověk by měl vědět něco o křesťanství, ale i o jiných náboženstvích (alespoň těch základních).


Avatar uživatele
Zlatý

Svým způsobem to k naší kultuře patří, myslím že by se s tím měli seznámit děti jak věřících, tak nevěřících.


Avatar uživatele
Zlatý

Samozřejmě, tady se jedná o kulturní záležitost, ne náboženskou. Přispívá to k všeobecnému rozhledu.


Avatar uživatele
Zlatý

Pokud jim přitom nebudete bránit v otázkách slovy "neptej se tomu musíš prostě jen věřit" tak by to problém být neměl. Děti nejsou hloupé a pokud jejich otázkám bránit nebudete, sami přijdou na to, že jsou to jen pohádky a získají na tu věc spíše racionální pohled než ten tvrdě vsugerovaný, se kterým jsme se tu setkávali v minulosti.


Avatar uživatele
Zlatý

... a tak děti se všeobecně rády zajímají o pohádky ...


Avatar uživatele
Stříbrný

Samozřejmě. Proto existují i tzv. dětské bible, obrázkové, které biblické příběhy popisují jednoduchým jazykem. Moje děti je mají.


Avatar uživatele
Bronzový

Je to zbytečné, proč jim oblbovat hlavu. Můžou se do toho podívat v dospělosti, až budou mít rozum a případně zájem.

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Zlatý

ge0rge

Rokio, Česká Republika "díky bohu" žádné hlavní náboženství deklarováno nemá. Nic takového tu stanoveno není a tedy ani povinnost to vyučovat. Při sčítání lidu se v dotazníku pravidelně ptají na příslušnost k nějaké náboženské doktríně, v roce 2011 se ke katolické církvi hlásilo jen 10.3% obyvatel (při předchozích sčítáních byl ten vývoj takovýto https://upload.wikimedia.org/… , všimněte si jak tmavě modrý díl koláče mizí a nahrazuje jej světle modrý ateismus) ... dnes v roce 2019 to procento bude zřejmě ještě mnohem menší a to má rozhodně velmi daleko k tomu co byste mohl nazývat hlavním náboženstvím Česka.

Avatar uživatele
Zlatý

ge0rge

zde je opravený odkaz na vývoj mezi roky 1950 (80%), 1991 (40%), 2001 (25%), 2011 (10%), dnes (? %) .... https://cs.wikipedia.org/…

 

Zajímavé otázky v kategorii Kultura a společnost

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Kultura a společnost

Zlatý annas 5207
Zlatý Drap 3307
Zlatý led 2341
Zlatý Kepler 2212
Zlatý marci1 1803
Zlatý ivzez 1397
Zlatý quentos 1294
Zlatý hanulka11 1277
Zlatý mosoj 988
Zlatý zjentek 941

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.