Filip84

Jaký víno máte rádi? 😃

U mne je to dáno odrůdou, směsí, no a pak kvalitou zpracování. Mám rád medvědí krev, egri bikaver, malbec a obecně desertní vína, co já vím: kagor. což je cabernet sauvignon, ale přezrálý, no, výsledkem je desertní víno, sladké, a já ho piju, buďto, ředěný vodou (ne kvůli množství ethanolu, ale moc sladké!), a nebo jenom málo (něco, jak vodku 😅).

Jo a přestal jsem pít sovetskyoe shampanskoye, protože ho „pokazili“. 😅 No, prostě mi kdesi prodali flašku, že to bylo pajcovaný, hnus to byl velikej. Tak to nekupuju. Ale sekty mi obecně nesedí, pravý „sampagne“ je pro mne škoda („pívo lepší“ – bier de garde! 😅).

Nejlepší odpověď
quentos

Polosuché nebo polosladké bílé (muškát a spol.), ba občas i suché bílé (tuhle jsem si pochutnal i na veltlínu, jenže to byla flaška za tři stovky plus, takže to chutnat božsky prostě muselo – za ty prachy…). Červené výjimečně (modrý portugal ap.), ba i zmíněný Kagor mi moc chutnal, ale ten už jsem dlouho nikde neviděl.
Jak už jsem psal v předchozí otázce, jsem pivař – ale dvojku dobrého (opět na kvalitě nešetřím) vína kvečeru jako šláftruňk si dám rád.

Další odpovědi
cappuccino

Ja mam rada cervene vino a mam na to svoji fintu:
Kupuji zasadne vino ze zemi, kde je hodne slunicka! Kalifornie, Chille, Australie, Francie, Italie, Spanelsko. Jeste se mi nestalo, ze bych koupila spatne vino!
Treba i Penny ma vyborna australska vina za dobrou cenu, ale malokdo o nich vi.

Savier

Mám stejný názor jako moudrý Drap. Žádné. Kdysi jsem popíjel většinou Francouzské vína. Co si tak pamatuji, mělo silnou voltáž. Okolo 13%. Takže jedná flaška stačila i na celý den. Děkuji.

Tonda Káňa

Rolandské šedé, ale jen pokud je v akci 🤣

Rokio

Ani jedno. Jsem abstinent.

Nejraději mám ale lažantský rubín, který se vínu alespoň trochu podobá, ale nemá v sobě alkohol.

aliendrone

Červené hrozny, vlastnoručně kradené z vinohradu pana Zálešáka (byl soused tety). Měl hroznou baskervillskou bestii, jen 2 kluci (kámoše nebudu jmenovat) si tam troufli. Už jen to, žes to přežil bez ukousnutí kusu pozadí z nich dělalo manu nebeskou. A holky z nás byly hotový, stačilo jim dát hrozen. Zato jsme byli největší frajeři na okrese.

Kam se hrabe nějaké lahvové. 🙂

Drap

žádné

michalds

Alkohol ničí mozkové buňky (což je evidentně zjevné už i u tebe;-) )
Takže ne, nepiju.

Filip84

cappuccino: Jj, něco na tom je! 😎😃

Filip84

michalds🤪: Naser si, čuráku! 😃

Savier

🤣🤣🤣

michalds

Filip84: táhni ty zmrde! 😁:-D

Filip84

Savier: Sorry, chlape, ale 13% je běžná „voltáž“ vína, teďka jsem se díval na flašku lahve, co jsem z toho vařil a dopil a má to 13.5%. Kolik vážíš?

Savier

Wow. To já ty české právě moc nekupoval. Vždycky jsem měl za to, že kupuju to nejsilnější víno v krámě. Je ale pravda že sem se jich moc nenakupoval. Teď 79.5 kg na 186cm. Přibral jsem.

Filip84

Jo, a to, co jsem se díval na flašku lahve, není český. Je to argentinský Malbec! 😅

Filip84

Savier: No – vidiš! 😯 Já mám 1.67m @ 71 kg! Musíš přibrat, vole! Pak Tě najebe každá flaška! 🙄😂

Filip84

Drap: Měli jsme anketu, kdo má rád pívo, a kdo má rád víno. Tak, kurwa, když nemáš rád žádný víno, tak to sem, kurwa, nepiš, ne? 🙄 Kreténe! 🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️

Tonda Káňa

🤣👍